Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yükseliyor ama Piyasa Hacmi Geriliyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin’in toplam piyasa hacmindeki payına bakıldığında 2018 yılından bu yana ilk defa %50’nin altına gerilediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Fiyat incelemesi yapıldığında ise bizler bu yazıyı yazarken güncel rakamın 54.000 Dolar olduğunu söylemek mümkün. Topam piyasa hacmi bir kez daha 2 trilyon doların üzerine çıkarken bu hacmin %49.8’lik kısmını Bitcoin oluşturuyor. Aslında bu bilgi bile Bitcoin’in neden bu kadar popüler olduğunu ve neden sektörü domine ettiğini daha net bir şekilde gözler önüne seriyor diyebiliriz.

%14.4’lük kısım ise ethereum’a ait durumda ve o da Bitcoin ile birlikte pazarın en büyükleri arasında yer almaya devam ediyor. Bitcoin, Pazar payında ilk kez %50’nin altına düştü ve bu da ilginç verilerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin fiyat incelemesi yapıldığında saat 09.52 itibarıyla %2.70’lik bir yükselişin meydana geldiğini söylemek mümkün ve bu yükseliş sonrası fiyatı da 54.732 Dolar seviyesine ulaştı.

JP Morgan’dan Bitcoin Fonu Duyurusu

Dünyanın en büyük çok uluslu bankalarından bir tanesi olan JP Morgan, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, bazı müşterilerine sunmak üzere bir Bitcoin fonu kurduğunu açıkladı. Bu haber ile birlikte Bitcoin’de küçük bir hareketlilik yaşandı ve fiyatı da 54.000 Dolar’ı aştı. Fakat kısa bir süre sonra yaşanan düşüş ile birlikte 53.000 Dolar’ın üzerinde tutunduğunu da görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bill Gates, Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Hakkında Ne Düşünüyor?

JP Morgan, Bitcoin yapılanmasına en çok uzak duran ve soğuk bakan bankalardan biri ancak bu bankanın da Bitcoin için adım atıyor olması fiyatların yükselmesindeki en önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Aslında yalnızca bu banka değil, aynı zamanda Morgan Stanley Bank de buna benzer bir çalışmaya adım atmaya hazırlanıyor. Her zaman söylediğimiz gibi Bitcoin’in başına ne gelirse gelsin hali hazırda en güvenilir ve en çok tercih edilen varlıklardan bir tanesi olmaya devam edecektir. Dünyaca ünlü bankaların yanı sıra büyük şirketlerin desteğini de es geçmemek gerekiyor ve Bitcoin de bu desteği kusursuz bir şekilde kullanmaya devam ediyor.

JP Morgan, JPM Coin Nedir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu