Bitcoin yükseliyor ama trendler düşük!

3 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatı 7.550 doların üzerinde bir yükselişe geçerek 2019 yılının en görüp görebildiği zirve rekorunu bugün kırmış oldu. Kripto para biriminin değerinde bir artış yaşandı.

Arthur Hayes, BitMEX, kripto para borsasında yapılan işlemler hakkında bazı önemli bilgiler verdi. Kripto para borsasının geçtiğimiz hafta günlerinde 10 milyar dolar değerinde ticari işlem yapıldığını açıkladı.

Bitcoin’e İlgi Tekrar Geri Dönüyor Hemde Büyük!

Doğrulanabilir günlük Bitcoin spot hacmi, Mart ayından bu yana yaklaşık 9 kat artarak 1,9 milyar doların üzerinde ve BitMex’in günlük hacmi 10 milyar doların üzerinde, kripto para birimi piyasasının günlük hacmi, 2017 yılının en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Bitcoin fiyatı 20.000 dolar rekorunda olan piyasa hacmi seviyesine yakın.

İki gün önce Multicoin Capital genel ortağı Vinny Lingham, Bitcoin 6,200 $ seviyesini 24 saatten fazla tutarsa, yeni bir boğa piyasasının başladığının artık resmen doğrulanabileceğini belirtti.

“Bitcoin sonraki 24-48 saat boyunca 6200 $ seviyesini kalabilir ise, o zaman ayı piyasası resmen sona ermiştir ve öfkeli bir boğa olacağım!” dedi.

Küresel piyasa analisti Alex Krüger de dahil olmak üzere diğer analistler benzer şekilde BTC’nin bir hafta içinde 5.500 dolardan 7.000 dolara çıktıktan sonra bir boğa piyasası bölgesinde olduğunu belirtti.

Kripto para birimi sahipleri büyük hatta çok çok çok büyük bu Bitcoin ve kripto para birimlerinin artışları sonrasında değer artışlarının inanılmaz seviyeleri bulduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatındaki bu artışların devam edecek olduğunu düşünen yatırımcılar henüz kesin olmasa da bazı kripto para birimi analistlerine göre yanılıyorlar ve kripto para birimlerinin değeri son dönemde büyük oranda düşebilir.

Gelecek haftalarda, büyük kripto para birimi döviz işlemlerinin hacimleri düzeldikçe ve Bitcoin vadeli işlem piyasası gibi çeşitli piyasalarda varlığa olan talep arttıkça BTC’nin aşırı oynaklık görmesi muhtemel.

Yatırımcıların saydam ve kesin olarak denetlenen bir ortamda Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayan, düzenlenmiş bir yatırım aracı olan Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC), aynı zamanda son zamanlarda rekor bir artış kaydetti.

Geçtiğimiz 30 günde Bitcoin fiyatındaki %53 artışa rağmen, arama motoru anahtar kelimesi “bitcoin” trendi, ana akımın ve daha geniş pazarın tetiklemediğini belirten, varlık fiyatındaki artışa bağlı olarak hiçbir şekilde iyileşme göstermedi. Bu da kripto para birimleri arasında Bitcoin’e olan ilginin arkasında boğaların-balina kripto para yatırımcılarının olduğu ve son fiyat değerlenmesinin artık piyasadaki insanların birçoğunun dikkatini çekmediğini gösterdi.

İnsanların artık kripto para yatırımlarına inanmıyor olmasının arkasında kripto para birimlerinin tamamını kontrol altında tutmakta olan yatırımcılar var. Kripto para sahiplerinin yakın zamana kadar bekledikleri yükselişlerin seviyelere bağlı olarak dengeli bir biçimde artmasına bağlıydı. Ancak bu olmadan kripto para yatırımlarının bir anda değerinde büyük artışlar başladı.

Analistler, kripto para birimi piyasası içindeki yatırımcıların giderek daha rahat ve büyük kripto varlıklarının trendiyle güven kazandığını, piyasada tam iyileşme belirtileri göstermeye başladığında kripto para yatırımlarına daha fazla yatırım payı ayrıldığını savunmaya başladı.

Hacmin Sürdürülebilirliği Önemli!

Yakın vadede, bazı kripto para tüccarları Bitcoin’in son fiyat artışından hafifçe geri çekilerek sağlıklı bir geri çekilme gerçekleştirmesini beklediklerini açıkladılar.

Satoshi Flipper isimli kripto para tüccarı kripto paraların geri düşecek olduğu ve geri çekilmenin başlayacak olduğunu, ancak %30 gibi iddia edilen oranda değil, daha düşük ve kripto para piyasasını rahatlatacak bir geri çekilme olacak olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatındaki artışın beklenenden kısa sürmesi piyasaya daha kötü yansıyacak olsa da yatırımcılar açısından tüm bunlar birer deneyim olduğu içn artık

Varlığın bir sonraki topluluğun temeli olarak hizmet edebilecek küçük bir geri çekilme başlatması için, büyük borsalardaki varlığın hacminin yakın vadede cari seviyede kalması çok önemlidir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!