Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’de 2.500 dolar yakın mı?

Bitcoin fiyatının yıl sonunda ne kadar olacağı ve gelecek sene ilk 3 ve 6 ay arasında ne kadar fiyata sahip olacak olduğu konuları yakın zamanda yaşanacak fiyat değişimlerine bağlı olarak seyredecek. Bitcoin alanlar için bir süre daha zorlu bir süreç geçirecek oldukları artık 3.300 dolar seviyesi ile kesinleşirken, kripto para analistlerinden Thomas Lee, yıl sonunda kendi iddiasının 15.000 dolar olarak Bitcoin için iyi bir fiyat seviyesi olduğunu belirtiyor. Bobby Lee ise bu yıl beklentilerin iyi olmadığını ve fiyatın önce düşüp arkasından tekrar binlerce dolar yükselebilecek olduğunu belirten kripto para analistlerinden sadece birisi.

ABD merkezli yatırımcıların internette yaptıkları kendi tahminleri ise Bitcoin için yıl sonunun pek de iyi gelmeyecek olduğu yönünde. Bitcoin hakkında yıl sonunda 2.500 dolar beklentisinden daha kötü beklenti içerisinde olan binlerce ABD’li Bitcoin yatırımcısı, buna rağmen hemen satış yapmanın doğru olmadığını düşünüyor.

Bitcoin fiyatının dip fiyatının en düşük 1.000 dolar, beklenen dip fiyat beklentisinin ise 2.000 ila 2.500 dolar arasında olduğu biliniyor. 3.000 dolar dip fiyat beklentisinin dün 3.300 dolara kadar düşüş olmasından sonra 2.500 dolar seviyesinin gelecek 30 gün içerisinde yaşanması muhtemel düşüşlerden gösterilmekte.

2.500 dolar beklentisinin ortaya çıkış nedeni ise sürekli olarak bu fiyat seviyesinin yatırımcılar tarafından dip fiyat beklentisi olarak beklenmesinden dolayı kaynaklanıyor. 2019 yılının ilk 6 ayında bu seviyeye düşüş ihtimali bulunurken, sadece bununla da sınırlı kalmayarak, 2019 yılı 12 ayında da bu beklentinin geçerli olabilecek olduğu belirtilmekte.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu