Kripto Para Haberleri

Bitcoin’de Baş ve Omuz görüldü, dikkat edilmesi gereken seviyeler nelerdir?

Ekim ayı olumsuz düzenleyici baskılarına rağmen Bitcoin tüccarları için gayet vaat edici görüyor. Piyasaların oynaklığı artamaya devam ederken, 1 Ekim’den beri %,20 değer kazanan Altına ek olarak Bitcoin’e de güvenli bir yatırım varlığı olarak bakılmaya başlandı. Çoğu yatırımcı FCA kripto para kur farkı sözleşmesi düzenlemelerini boğa hareketi olarak algıladı ama yanıldılar. FCA düzenlemesinin boğa hareketi olmadığının nedeni tek bir cümle ile açıklanabilir. FCA tarafından düzenlenen bir aracıda Bitcoin kur farkı sözleşmesi yapan tüccarlar ya kripto para spot ticaretine ya da türev ürünler geçmek zorunda kalacak. Bitcoin ve kripto paralar çok fazla oynak olduğundan dolayı kur farkı sözleşmelerine yasak getirmek kripto para piyasası için asla boğa hareketi olmayacaktır.

Bitcoin fiyatında izlenilmesi ve dikkat edilmesi gereken seviyeler:

1 saatlik grafikte Bitcoin, boğa hareketi isteyen kişilere rağmen tekrardan pek de hoşnut olmayan bir formasyon, Baş ve Omuz modeli oluşturdu. Genel olarak BTC daha önce bu modeli izlemiştir ve kripto para marketinde tekrardan bir satış hareketi gelebilir.

Aşağıdaki grafik 2020 Mart ayı düşüşünü göstermektedir. BTC, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi Baş ve Omuz modelinin boyun bölgesini kırarak keskin bir düşüşe geçmiştir.

İşte Bitcoin'de izlenilmesi ve dikkat edilmesi gereken seviyeler

Overbit BTC/USD: https://www.overbit.com/en/contracts/btcusd/

Böyle bir düşüşe başka bir örnekte 1 Ekim’de görülmüştür. Bu düşüşte Bitcoin tekrardan Baş ve Omuz formasyonunun boyun bölgesini kırarak düşüş görmüştür.

İşte Bitcoin'de izlenilmesi ve dikkat edilmesi gereken seviyeler

Baş ve Omuz formasyonu kendi başına bir doğrulayıcı formasyondur ve çok nadiren trend değişimi sinyali verir. Baş ve Omuz formasyonu boğaların yorulduğunu gösterir. Özellikle her bir yükseliş hareketi eski yüksek seviyelerde ya da sol omuzda tıkandığından ya da daha önceki tavan seviyelerinin hepsinin benzer statik ya da dinamik destek seviyelerine sahip olduğundan dolayı bu formasyon oluşur.

1 saatlik BTC/USD grafiğinde Baş ve Omuz formasyonu çoktan oluşmuştur. Bu modelin boyun bölgesi 11,248 dolar ve 11,262 dolar arasındadır. Bu yüzden bu seviyelerin herhangi bir kırılmanın doğrulanması konusunda dikkatle izlenilmesi gerekiyor. Buna ek olarak fiyat MA100’e ulaştı ve bu seviyenin altına yerleşti. Bu yüzden Bitcoin MA200’e doğru ilerleyerek bu seviyeyi test edebilir.

İşte Bitcoin'de izlenilmesi ve dikkat edilmesi gereken seviyeler

Overbit BTC/USD: https://www.overbit.com/en/contracts/btcusd/

Bitcoin fiyatında Baş ve Omuz modelinin boyun kısmında bir kırılma olur ve bu kırılma doğrulanırsa dikkat edilmesi gereken destek seviyeleri; MA200, Eylül 19’un en yüksek seviyesi olan Fibonacci 0,5 ve psikolojik destek seviyesi, tedarik alanı ve Fibonacci 0,618’in bulunduğu 11,000 dolardır.

İşte Bitcoin'de izlenilmesi ve dikkat edilmesi gereken seviyeler

Böyle bir kırılma olmazsa Bitcoin MA100’ün üzerinde kapanışa gidebilir. Hatta BTC, 12 Ekim’de görülen aylık en yüksek seviye olan 11,724 doları tekrardan test ederek 11,900 dolara doğru yükselebilir.

Bu haftanın en önemli 5 kripto para haberini okumak için:https://www.koinbox.net/bu-haftanin-en-onemli-5-kripto-para-haberi-2/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu