Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Bir Kez Daha Musk Etkisi

Elon Musk, bitcoin desteğini sürdürüyor ve kısa bir süre önce attığı tivit ile bunu bir kez daha gözler önüne serdi. Kullanılan enerjinin %50’sinin temiz enerji kaynağı olmasının, satışlar konusunda herhangi bir sorun yaratmayacağını ve tam aksine uygun değeri karşıladığını ifade etti. Burada tek sorun ise bunun nasıl ölçülebileceği olarak karşımıza çıkıyor.

Bu tivit bile Bitcoin’in kısa süre içerisinde 39.000 Dolar’a yükselmesine yardımcı oldu. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Elon Musk daha önce de bunu yapmıştı ve Bitcoin üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğun a bir kez daha tanıklık etmiş olduk. Bitcoin’e yöneltilen çok sayıda eleştiri var ve bu eleştirilere yönelik bir yanıt şeklinde karşımıza çıkan bu tivit, beklentileri bir nebze de olsun karşıladı diye düşünüyoruz.

100 Birimden 93’ü Artıya Geçti!

Bitcoin ile Tesla Satın Alma İşlemleri Elon Musk Tarafından Durduruldu!
Bitcoin’de Bir Kez Daha Musk Etkisi - Koinbox.net

Bitcoin’deki artış ve Elon Musk’ın arttığı tivit, piyasaları da harekete geçirdi. Bu hareketlilik ile birlikte son 24 saatlik süre zarfında 100 birimden 93’ünün artıya geçtiğini net bir şekilde görebiliyoruz. bitcoin’e bakıldığında ise 24 saatlik süre içerisinde 34.885-39.746 Dolar arasında seyrettiğini görebiliyoruz. az önce de ifade ettiğimiz gibi Elon Musk, piyasalar üzerinde söz sahibi olan isimlerden biri ve bunu da başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor.

Bitcoin, bu yükseliş ile birlikte piyasa hacmini de 78 milyar dolar birden arttırdı ve an itibarıyla 733 milyar dolar gibi bir rakam karşımıza çıkıyor. bu etki daha uzunca bir süre devam edecek gibi görünüyor. Markalar yeniden Bitcoin için harekete geçmiş durumda ve Tesla’nın da bu konuda çalışmalara başlayacağını ön görmek pek de zor olmayacaktır.

Yıl içerisinde rekor seviyelere ulaşan ve bu seviyelerden sert bir düşüş ile 39.000 Dolar’lara gerileyen Bitcoin, bu yılın en dengesiz ve en ilginç para birimlerinden biri olmayı başardı. Aynı zamanda sektörün en büyük ve yine en güçlü varlığı olmaya da devam ediyor. Elon Musk desteği ile birlikte bu gücü koruyacağını tahmin ediyoruz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu