Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?

Lider kripto para Bitcoin bugün, artan korona virüs vakaları yüzünden yatırımcıların ABD doları ve diğer hazine varlıklarına geçiş yapmasıyla ABD hisse senetleri vadeli işlemleri ile birlikte düştü.

Bitcoin, New York piyasasının açılma zili ile %3,5 oranında değer kaybetti. Bu düşüş %23’lük bir ralliye düşüş düzeltme tepkisi olarak geldi. Tüccarlar kısa vadede kârlarını alıp Bitcoin’lerini sattı.

Bitcoin fiyatının değer kaybı kripto parayı tekrardan ABD hisse senetleri ile ilişkili bir hale getirdi. S&P 500’e bağlı vadeli işlemler bugün ticaret seansı öncesi saatlerde %1,5 değer kaybetti. Bugünkü satışlar güvenli liman varlığı altını da es geçmedi. Altın spot piyasada %1,17 düşüş yaşadı.

Diğer endeksler ve varlıklarda tekrardan gündem olan belirsizlik yüzünden düşüş yaşadı. COVID-19 salgınının kötüleşmesi ile ABD ve Avrupa’da ekstra önlemler alınmaya başlandı. Dünkü verilere göre ABD’de 70 binde fazla korona virüs vakası var.

Bitcoin'de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?

TradingView BTCUSD: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin-Destek Paketi Kombosu

Yatırımcılar ABD’den ikinci bir destek paketi beklerken tetikte bekliyorlardı. ABD’li Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında ki tartışmaların ateşi sönünce yatırımcılar riskli varlıklardan çıkma kararı aldı. Yatırımcılar, Bitcoin ve diğer riskli varlıklardan çıkarak ABD hükumet bonolarına geçiş yaptı. 10 yıllık ABD hazine bonosunun getiri oranı dün 0,760’dan 0,778’e yükseldi. Bu getiri oranları bono oranlarına ters olarak hareket eder.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Twitter'ı Hacki ile Suçlanan Genç, 300 Bitcoin'e Sahip

ABD dolarını çeşitli diğer itibari paralara karşı ölçen DXY endeksi ise yatırımcılar yeni önlemlerden endişe etmeye başladığında %0,68 oranında yükseldi. Genellikle Bitcoin düşüş yaşadığında DXY endeksi, dolar küresel olarak değer saklama aracı olduğundan dolayı yükselir.

dolar-2

 

Usta Analistler Bitcoin’in neden düştüğünü açıkladı

Yukarıda ki küresel nedenler ötürü düşüş geçen Bitcoin hakkında usta analistler hala Bitcoin’de boğa olduklarını söyledi. Şu anda çoğu tüccar lider kripto paranın 2 haftalık rallisine cevap verdiğini söylüyor. Bazı kişiler ise fiyat tekrardan ralli yapmadan önce bugünkü düşüşün basit bir düşüş olduğunu iddia ediyor.

Michael van de Poppe:

“13,250 dolar ve 13,325 doların altında bir değer kaybından kaçınmak için bu seviyelerinde destek olarak görevini yerine getirmesi gerekiyor. Bu seviyeler kırılırsa 12,700 dolar bir sonraki hedef olacaktır.”

Twitterati adlı analist:

“13,5 doların üstünde yol 16 bin dolara kadar açıktı. BTC haftalık olarak 13,500 doların üzerinde kapanış yaparsa kısa vadede 16 bin dolara dokunacaktır.”

“Sıcak gelişme: Sağlık Bakanlığı, Binance’e teşekkür etti” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/sicak-gelisme-saglik-bakanligi-binancee-tesekkur-etti/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu