Bitcoin Haberleri

Bitcoin’deki Büyük Tehlikenin Farkında mısınız? Tek Tek Anlattılar

ABONE OL:

Bitcoin ile ilgili bazı hususları bilmeniz gerekiyor. Eğer bize soracak olursanız zaten bu bahsedeceklerimizden sizler de haberdar durumdasınız. Bir kez daha aktarmak ve anlatmak istiyoruz. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Ponzi Sisteminden Kaçın!

Bitdefender genel müdür Barbaros Akkoyunlu, eğer bir oluşum sizden yeni üye getirmenizi ve bu üye ile birlikte sizin de kazanç elde edeceğinizi söylüyorsa o oluşumdan kaçın dedi. Bu tamamen ponzi sistemi ve bir süre sonra üyeler tıkandığında yani yeni üye akışı sağlanamadığında ne yazık ki patlayacak bir sistem karşımıza çıkıyor.

Ponzi ile dolandırılan insanların sayısı ise her geçen gün biraz daha artıyor ve ülkemizdeki traji komik olayı hepiniz hatırlıyor olmalısınız. Fakat bitcoin’de bu tür bir durum söz konusu değil. Bitcoin adı altında farklı oluşumlardan söz ediliyor ve bu oluşumların ponzi destekli olduğunu fark ettiğiniz an uzak durmanız tabii ki sizlerin lehine olacaktır.

Az Riskle Yüksek Kar

Dünya üzerinde böyle bir çalışma ya da kazanma şekli yok. İnsanların ponzi ile nasıl ve neden kandırıldığını anlamak da pek zor değil. Dünya üzerindeki birçok insan daha az çalışarak daha fazla kazanmak ve emek sarf etmeden daha fazlasına ulaşmak ister. İşte bu düşünce bir süre sonra dolandırılan insanların sayısını da arttırıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 4.000 doları nasıl geçti?

Az risk ile yüksek kar vaad eden sistemlerden ve şahıslardan da uzak durmanız gerekiyor. Bitcoin alt yapısı ile oluşturulan bazı sistemler mevcut ve insanlara mail atarak bu sisteme çekmeye devam ediyorlar. İşte burada temkinli davranmanız gerekiyor, aksi takdirde sizler de hem cüzdanlarınızı hem de varlıklarınızı kolayca kaptırabilirsiniz.

Yeni nesil dolandırıcılık sistemlerinden ve düzeneklerinden bir tanesi de budur. Ve belki de birçoklarınız bu tarz bir mail almış bile olabilirsiniz. Mail’de yer alan linke tıkladığınız anda zaten olumsuz bir gelişme olduğunu ya da bir şeylerin ters gittiğini fark edebiliyorsunuz. Kripto paralar, dolandırıcıların yeni hedefi ve ne yazık ki çok sayıda insanı kandırmayı da başarıyorlar.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu