Anasayfa Bitcoin Bitcoin'deki Son Artış, MicroStrategy'ye Yaradı: Veriler Şaşırttı!

Bitcoin'deki Son Artış, MicroStrategy'ye Yaradı: Veriler Şaşırttı!

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan son artış, MicroStrategy'nin gerçekleşmemiş kârını kayda değer bir şekilde artırdı.

Bitcoin'deki Son Artış, MicroStrategy'ye Yaradı: Veriler Şaşırttı!

Lookonchain, son zamanlarda Bitcoin fiyatının 37.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasının ardından MicroStrategy tarafından elde edilen gerçekleşmemiş kâra dair verileri paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde CEO'luk görevinden istifa eden ve şirketin Bitcoin yatırım stratejisine odaklanan Michael Saylor'ın kurduğu MicroStrategy, Ağustos 2020'nin sonlarından bu yana büyük miktarlarda BTC satın alıyor.

Ekim ayı gibi kısa bir süre önce MicroStrategy, 155 BTC daha satın alarak zulasına ekledi. Bu alım, şirkete yaklaşık 5,3 milyon dolara mâl oldu. Yakın zamanda yapılan BTC alımının ardından ABD'li iş zekası devi MicroStrategy, toplam 158.400 BTC'ye sahip oldu.

Bu miktardaki Bitcoin'in ortalama satın alma fiyatı 29.587 dolardı. Bitcoin'in Perşembe günü 37.000  dolar seviyesinin üzerine çıkmasının ardından şirketin gerçekleşmemiş kârı 1,1 milyar dolar seviyesini aştı. 2023 yılının Mayıs ayından bu yana şirket, ortalama 29.582 dolar fiyatla varlıklarına 28.715 BTC ekledi.

Yeni Bitcoin Halving'ine Az Kaldı

Bitcoin'deki Son Artış, MicroStrategy'ye Yaradı: Veriler Şaşırttı!

Bir sonraki programlı Bitcoin halving, önümüzdeki yıl Nisan-Mayıs aylarında gerçekleşecek. Bu önemli olay her dört yılda bir gerçekleşmektedir ve amacı madenciler tarafından basılan BTC miktarını yarıya indirerek söz konusu kripto para birimini daha deflasyonist hale getirmektir. Dolayısıyla ödülleri de 2 kat azalmaktadır.

Birçok kişi, Bitcoin'in yükselişinin ardındaki temel nedenin halving olmadığına inanıyor. 2021'in başlarında Elon Musk'ın şirketi Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı ve otomobilleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Fakat bu uzun sürmedi çünkü Musk, Bitcoin madenciliğiyle ilgili çevresel kaygılar nedeniyle bu ödeme seçeneğini kapattı. O zamandan beri Tesla, BTC zulasını parçalar halinde kademeli olarak satıyor ancak hala yaklaşık 218 milyon dolar Bitcoin tutuyor.

Tesla'nın Bitcoin'inin kalan yüzde 75'i, geçen yılın ikinci çeyreğinin sonundan önce satıldı. Bitcoin topluluğu, Tesla'nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye devam etmesini dört gözle bekliyor.

Şirketin BTC kabulünü durdurduğu 2021 yılında Musk, küresel Bitcoin madenciliğinin en az yüzde 50'si yenilenebilir enerji kaynaklarına dayanmaya başladığında kararını değiştirebileceğini belirtti. Michael Saylor, 2021'de bunun zaten o yıl başarıldığını iddia etti. Fakat Tesla, Bitcoin ödemelerini yeniden kabul etmedi. 

Kaynak: U.Today

Bitcoin'deki Son Artış, MicroStrategy'ye Yaradı: Veriler Şaşırttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar