Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin’e ABD Engeli Gelebilir Mi?

Bitcoin’in ABD tarafından engellenip engellenmeyeceği gündemde olan ve merakla sorulan soruların ilk sırasını alıyor. ABD’nin olası kripto para engel kararı durumunda neler olacağını piyasa merak ederken, ABD’li yöneticiler henüz kripto paraların engellenmesine dair hiçbir adım atmadılar. Sadece bazı üst düzey ABD’li yöneticiler, kripto para birimleri ile ilgili olarak olası bir durumda yasal önlemler alabilecek olduklarını açıkladı. ABD’nin kripto para birimlerini engellemesi durumunda dünyada kripto para fiyatlarının milyarlarca dolarlık piyasa hacmi ile neredeyse en kötü seviyelerin altındaki seviyeleri görmesi mümkün.

Kripto para yatırımcılarının birçoğu ABD’nin olası engel kararında hemen satış yapıp yapamayacak ve buna vakit bulup bulamayacaklarını düşünürken, bazıları da kripto para birimleri konusunda neden ABD’nin engelinin bu kadar etkili olduğunu merak etmekteler.

ABD sektörü yönetiyor

ABD’li yatırımcılar kripto para sektöründe bir numarada oldukları ve piyasanın neredeyse %51 kadarını kontrol etmeyi sürdürdükleri için kripto para pazarında ABD’nin sözü geçiyor. Sadece bununla da kalmıyor, ABD yönetiminin aldığı olası yaptırım kararı tüm dünyada istense de istenmese de takip edilmekte olduğu için en ufak bir engel kararında bile kripto para pazarında ciddi bir takım zorluklar olabileceği tahmin ediliyor. ABD’li üst düzey yöneticilerin nasıl karar verecek olduklarına ise zaman yol gösterecek. Eğer bir önlem alınırsa ABD’li yöneticilerin kripto para birimlerini engellemesine gerek kalmayabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum’un Düşüşü 5 Milyon Dolarlık DeFi Tasfiyesini Tetikledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu