Bitcoin Haberleri

Bitcoin’e olan güven arttıkça yeni rekor seviyeler kaçınılmaz!

Yatırımcılar Bitcoin’e güven duymaya ve tercihlerini bu yönde değiştirmeye başladıkça Bitcoin tekrardan rekor seviye 20,000 doları test edebilir. Tokenize Technology’e göre böyle bir hareketlenme birkaç tane olaydan dolayı çoktan başlamıştır ve ilerleyen günlerde daha fazla yatırımcı yeni güvenli liman varlığına yatırım yapmayı seçebilir.

Bitcoin
Bitcoin'e olan güven arttıkça yeni rekor seviyeler kaçınılmaz! 4

Bitcoin 20,000 doları test edecek

Son 30 gün içinde Bitcoin fiyatı 11,460 dolardan %54,43 oranında değer kazanarak 18,157 dolara çıkmıştı. Lider kripto paranın görkemli 2017 boğa koşusunda BTC 19 kat değer kazanmıştı ve Aralık 2017’de 20,000 dolara yaklaşmıştır. 2020 Ocak ayında 7,271 dolar olan Bitcoin fiyatı yıl boyunca %144’lük bir artış yaşamıştır. Buna ek olarak kripto para en son Aralık 2017 görülen 17 bin dolar ya da 18 bin dolarlık seviyeleri son 3 yıl içinde ilk kez geçmiştir.

Tokenize Technology CEO’su Hong Qi:

Sadece 2020’nin üçüncü çeyreğinde birçok kurumsal şirketinde Bitcoin yatırımı yaptığını gördük. Teknik grafiğe göre ana direnç seviyesinin 14,000 dolarda olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden BTC ilk olarak 14,000 dolara ve daha sonra 20,000 dolara yükselebilir ya da güncel fiyattan 20,000 dolara doğru bir yükseliş hareketi başlayabilir.

Şu anda BTC fiyatının güncel seviyelerden yükselerek 20,000 doları test etmesi ile 14,000 dolara düştükten sonra bu seviyeyi test etmesinden daha olası bir durumdur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitpoint hizmetlerini yeniden başlatıyor

Neredeyse 8,000 adet kripto paranın arasında %65’lik piyasa hakimiyetine sahip Bitcoin’in şu anki piyasa değeri 337 milyar dolardadır. 2017 boğa koşusunda BTC’nin piyasa değeri ise 320 milyar dolardaydı. Şu anda kripto para piyasasının toplam değeri 511 milyar doları geçti. Hong Qi, kurumsal ilginin artmasıyla yatırımcıların kendilerini güvende hissederek Bitcoin’e akın ettiğini söyledi.

Bitcoin'e olan güven arttıkça yeni rekor seviyeler kaçınılmaz! –
Bitcoin'e olan güven arttıkça yeni rekor seviyeler kaçınılmaz! 5

Uzun vadede Bitcoin güvenlidir

Kripto para borsası Luno, dünyada ilginç gelişmelerin yaşanmakta olduğunu ve bunların özellikle Bitcoin olmak üzere tüm kripto paraları etkileyeceğini söyledi. Covid-19 salgınından dolayı hükumetler parasal genişleme ya da destek paketleri ile ekonomilerini ayakta tutmaya çalışıyor. Bu enflasyonu arttırıyor ve itibari paraların değer kaybetmesine nedne oluyor.

Luno Malezya yöneticisi Aaron Tang:

Çoğu yatırımcı Bitcoin ve altın gibi değer saklama araçlarını geçiş yapmaya başladı.

Kripto para fon yöneticisi Grayscale Investments’ın yönettiği varlık miktarı genel olarak kripto para alanında kurumsal ilgiyi resmettiği şeklinde düşünülüyor. Kısa süre önce Grayscale 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1 milyar dolarlık bir yükseliş olduğunu raporlardı. Bu haftanın başlarında ise şirket yönetimi altında toplamda 10 milyar dolarlık varlık olduğunu açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin akıl almaz yükselişine devam ediyor! BTC fiyatı 41000 doları aştı
Son dakika! Bitcoin tekrardan liderliğe geçti!
Bitcoin'e olan güven arttıkça yeni rekor seviyeler kaçınılmaz! 6

Aaron Tang:

Daha da kısa süre önce Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kripto para şirketi Square, 50 milyon dolar ya da varlığının %1’i Bitcoin aldığını söyledi.

Paypal’da Amerika’da Bitcoin alım, satım ve saklamalarına destek eklediğini ve bu hizmetin 2021’de tüm ülkelere geleceğini söyledi. Ayrıca Paypal ilerleyen yılda bu kripto paraların 26 milyon alışveriş noktasında kullanılabileceğini söyledi.

Yine de Aaron Tan herhangi bir kripto paranın fiyatı hakkında tahminde bulunmak istemedi.

Aaron Tang:

Tek söyleyebileceğimiz şey uzun vadeli olarak Bitcoin teknolojisine ve Bitcoin’in uzun vadeli değerine güvendiğimizdir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu