Bitcoin Haberleri

Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Kendinize Bu 5 Soruyu Sorun

Bu günlerde, giderek artan sayıda insan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Keşfedilmeye değer birçok kripto para birimi olsa da Bitcoin (BTC) en popülerler arasında yer alıyor. Aslında, Bitcoin’e kendinizde biraz para koymayı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, kendinize bu 5 soruyu sormanız gerekiyor.

1. Motivasyonunuz nedir?

Genel yatırım stratejinizle uyumlu olduğunu düşünüyorsanız, Bitcoin satın almak mantıklı bir şeydir. Veya özellikle bu noktada yalnızca hisse senetlerine yatırım yapıyorsanız Bitcoin’i portföyünüze eklemenin size bir miktar varlık çeşitlendirmesi sağlayacağını düşünebilirsiniz. Ancak herhangi bir kripto para birimi satın alacaksanız, bunu yapmak için özel bir nedeniniz olmalıdır. Başka insanlardan Bitcoin yatırımı yaptıklarını duymaya devam ettiğiniz için bir Bitcoin yatırım yapmak mantıklı değildir.

bitcoin

2. İlgili riskleri anlıyor musunuz?

Tüm kripto para birimleri gibi, Bitcoin’in fiyatı da çok değişken olabilir. Aynı şey hisse senetleri için de geçerli olsa da Bitcoin, köklü şirketlerin hisselerinden ziyade bireysel olarak hareket eden tüccarlardan ve spekülatörlerden çok daha kolay etkilenebilir. Son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin popüler elektrikli arabaları için artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini tweetledi. Bu tek haber parçası Bitcoin’in değerinde çok büyük bir düşüşe neden oldu. Bir son dakika haberinin bir hisse senedinin değerini düşürebileceği karşılaştırılabilir durumlar olsa da Bitcoin’in aşırı fiyat dalgalanmalarına kurban gitme potansiyeli daha yüksektir. Bu, satın almamanız gerektiği anlamına gelmez ancak Bitcoin almadan önce risklerin farkında olmalısınız.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  SEC, Bitcoin ETF Analizinin 3 Kusuru Var

3. Diğer kripto para birimleriyle karşılaştırdınız mı?

Bitcoin, ana akım kripto para birimlerinden biridir. Ancak bir isme aşina olmak Bitcoin’i otomatik olarak doğru seçim yapmaz. Yatırım portföyünüz için hangisinin en iyisi olduğuna karar vermeden önce diğer daha yeni kripto para birimlerine bakın.

4. Bitcoin aldıktan sonra planınız nedir?

Hisse senedi satın aldığınızda, bir stratejinizin olması önemlidir. Örneğin, satın al ve tut yaklaşımını benimseyebilirsiniz, kaliteli hisse senetlerine yüklenebilir ve bunları yıllarca veya on yıllarca portföyünüzde tutabilirsiniz. Benzer şekilde, Bitcoin sahibi olmak için de bir stratejiniz olmalıdır. Uzun vadeli bir değer deposu haline gelmesi umuduyla kısa vadeli hamlelerini görmezden gelerek uzun süre elinde tutmayı mı hedefliyorsunuz? Yoksa kâr için hızlı bir şekilde satmayı düşündüğünüz daha kısa vadeli bir yatırım olarak mı görüyorsunuz? Satın almadan önce planınızı belirleyin.

btc

5. Bitcoin düşerse mali durumunuza ne olur?

Bitcoin’in gelecekteki değerinin çoğu, yaygın olarak kabul edilen bir para birimi haline gelip gelmemesine bağlıdır. Ve şu anda, geleceğinin ne getireceğini gerçekten bilmiyoruz. Bu nedenle Bitcoin satın alacaksanız, fiyatının büyük ölçüde düşme olasılığına karşı hazırlıklı olmanız gerekir. Bu olmayabilir, ancak yatırım yapmadan önce kendinizi alıştırmanız gereken bir risktir. Kendinize sorun: Bitcoin’e yatırmayı planladığınız paranın çoğunu veya tamamını kaybetmek, istediğiniz zaman emekli olmanızı engeller mi? Değerindeki büyük bir çöküş uzun vadeli gündeminizdeki bir ev satın alma hayali gibi diğer önemli konulara ulaşmanızı engeller mi? Bunlar, herhangi bir kripto para birimine paranızın ne kadarını vermek istediğinizi düşünürken düşünmeniz gereken en önemli şeylerdir. Satın almadan önce bu soruya cevap vermeniz sizin için çok sağlıklı olacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Bitcoin 60.000 doların üzerine çıktı! BTC neden yükseliyor?

Bitcoin sizin için sadece uygun bir yatırım değil, aynı zamanda ödüllendirici bir yatırım olabilir. Para yatırmadan önce bu soruları yanıtladığınızdan emin olun.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu