Kripto Para Haberleri

Bitcoini Hangi Yatırımcı Türü Düşürdü?

Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuna göre 9 Mart’tan itibaren, dünya çapındaki borsalarda Bitcoin satmak isteyenler arttı. Blockchain analiz firması, izlediği borsaların 12 ve 13 Mart’ta normalden dokuz kat daha fazla, yaklaşık 475.000 Bitcoin aldığını söyledi.

Bitcoinin bu el değiştirişi, küresel ekonomiyi etkileyen koronavirüs salgınının neden olduğu genel bir panik ile birlikte geldi. Borsalar, petrol ve diğer geleneksel varlıklar düşmeye devam ederken merkez bankacıları sınırsız nakit para basıyor.

Bitcoin, özellikle kriz anlarında genellikle güvenli bir sığınak olarak görülse de kripto para şubat ayı zirve seviyesinden neredeyse yarısını kaybetti. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en büyük kripto para çoğunlukla kurumsal ve profesyonel yatırımcılar tarafından satıldı.

Chainalysis, 10-100 ve 100-1.000 BTC transferlerinin son günlerde kripto para borsaları tarafından gönderilen ve alınan tüm Bitcoin’in yaklaşık %70’ini oluşturduğunu ve bu da normalden biraz daha yüksek bir pay olduğunu tespit etti. İlginç bir şekilde bu Bitcoin’in yaklaşık %10’u 1.000 BTC’nin üzerindeki transferlerden geldi.

Chainalysis:

“Bu eğilimler, daha varlıklı profesyonel tüccarların ve yatırımcıların piyasayı yönlendirdiğini, ancak satış ve satın alma konusunda çok sayıda perakende sahibinin de piyasaya katıldığını gösteriyor.”

Bitcoin Fiyatı Dengelenecek Mi?

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’den çıktığı için perakende yatırımcılar Bitcoin fiyatını belirliyor. Bitcoin Salı gününden itibaren yanlamasına ticaret görürken ABD ve Avrupa borsaları, petrol, vadeli işlemler ve hisseler değer kaybetti. Hatta Bitcoin son düşüşünün birazını geri toplayabildi.

Chainalysis:

“COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlikten dolayı Bitcoin piyasasının hangi yöne gideceğini tahmin etmek neredeyse imkansızdır.”

Yine bu panik ve belirsizlik ortamı bittiğinde balinalar Bitcoin alarak kripto para piyasasını arttıracaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu