Bitcoin Haberleri

Bitcoin’i kim satıyor? Başarılı CEO Açıkladı

Mayıs ortasındaki çöküş ve ardından gelen düzeltme aşaması, küresel kripto para piyasasının dinamiklerini tamamen değiştirdi. Piyasa değeri, iki amiral gemisi kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un geçen yıl Mart ayından bu yana tek günlük en büyük fiyat düşüşlerini kaydetmesinden sonra 19 Mayıs’ta 177 milyar dolardan daha fazla düştü. Buna paralel olarak, Bitcoin’in pazar hakimiyeti de bu yılın Ocak ayındaki %70’ten Haziran ayının ilk haftasındaki %43’e keskin bir düşüş yaptı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı geçen yıl Ağustos ayından bu yana oldukça sabit kaldı. Bununla birlikte, Ocak ayında Bitcoin adreslerinin sayısında hafif bir artış gördü ve 1.300’ün üzerine çıktı. Benzer bir şekilde, Nisan ayı ortasında da Bitcoin adreslerinin sayısı bu seviyenin üzerine çıktı.

Bitcoin’i kim satıyor? Başarılı CEO Açıkladı –

Bitcoin’i kim satıyor? Brian Kelly Açıkladı

Yakın tarihli bir CNBC röportajında ​​benzer bir konu hakkında yorum yapan BKMC LLC’nin CEO’su Brian Kelly, şunları iddia etti:

Baktığım temel ölçütlerden biri, adreslerin ne kadar hızlı büyüdüğü ve pazarın adreslerin büyümesinden ne beklediğidir… Adres büyümesinde neredeyse %20’lik bir düşüş yaşayacağız.

2020 Mart ayında Bitcoin 3.500 dolarlık fiyat aralığında işlem görüyordu, ancak bir yıl sonra kripto para 60.000 dolarlık seviyeyi kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bir paralellik çizerek, yatırım yönetimi firmasının yöneticisi şunları söyledi:

Burada tam olarak aynı türde bir duruma bakıyoruz… Mart 2020’den bu yana bu tür bir fark görmedik ve genellikle Bitcoin bu kadar yanlış fiyatlandığında, bu dibe vurma sürecinin işaretidir.

Brian Kelly ayrıca, piyasanın şu anda Bitcoin’in temellerini ‘yanlış fiyatlandırdığını’ iddia etti.  Başarılı CEO daha sonra, “Bitcoin çok momentum odaklı. Şimdi, burada bir miktar fiyat takibi görmemiz ve bu ivmeyi devam ettirmemiz gerekiyor, ancak bana göre hikâye bir parça bile değişmedi.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitpoint çalınan varlıklar ile ilgili detaylı açıklama yaptı

Biran Kelly ayrıca, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmeyeceğine dair “oldukça yüksek inançları” olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte; “Bitcoin’in sizi aptal gibi göstermenin komik bir yolu var!” diyerek bu yanıtını yumuşattı.

Teknik verilerin toparlanması ve Bitcoin’in fiyatının bunları takibi, yatırım firması yöneticisinin gözünün üzerinde olduğu diğer iki önemli faktör oldu. Olumlu yönleri vurgulayarak:

Kurumsal olarak benimseniyoruz, enflasyonist bir risk olarak alıyoruz ve düzenleyici olarak, düzenlemeyi sulandırıyoruz. Yasaklanmayacak; tamamen herkese açık hale getirmekten bahsediyoruz. Bunların hepsi benim için olumlu şeylerdir.

İlginç bir şekilde geçen yıl Kasım-Aralık döneminde, uzun vadeli Bitcoin sahipleri satış eğilimi oluştururken, kısa vadeli sahipler bu de resme girmeye başladı. Nisan ayına kadar aynı uzatılmış aşamada, kısa vadeli Bitcoin sahipler arzın büyük bir bölümünü aldı.

Bitcoin’i kim satıyor? Başarılı CEO Açıkladı –

Bununla birlikte bundan sonra, trend değişti ve uzun vadeli Bitcoin sahipleri varlıklarını istiflemeye başlarken, kısa vadeli sahipler ise açıkça uzun vadeli gruba geçmeye başladı. Brian Kelly, bunun, yatırımcıların girmesi için “doğru fırsat” olduğunu vurguladı.

Brian Kelly’nin yukarıda paylaştığı grafiğe göre 2021 Ocak ayından kısa bir süre sonra uzun vadeli Bitcoin sahipleri koinlerini satmaktan vaz geçerek biriktirmeye başladı, aynı dönemde kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin bir kısmı Bitcoin satsa da diğer bir kısmı da uzun vadeli olarak Bitcoin biriktirmeye başladı. Bu bazı kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının satışları yaptığı anlamına geliyor. Ayrıca bundan uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin de yatırımlarını artırdığı anlamı da çıkıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Bitcoin ralliye yarım bıraktığı yerden devam ediyor

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu