Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in 2017’deki rallisi tekrar başladı mı?

2020 Bitcoin için tarihi bir yıl olarak bitecek gibi duruyor. Çoğu yatırımcı ve tüccar Bitcoin’in son 3 ay içindeki fiyat hareketine bakarak bu soruyu soruyor. Günümüz boğa trendi Bitcoin fiyatının 2017 Ocak ayında 900 dolardan yükselmeye başladığı Aralık ayında 19,783,06 dolara kadar yükseldiği 2017 boğa koşusunu hatırlatıyor.

Bitcoin fiyat

Başlı başlına 2020’de Bitcoin Ocak ayından itibaren %150 değer kazandı. Bitcoin o zamanlarda 7,179 dolardan işlem görürken bu makalenin yazımı sırasında 18,220 dolarda işlem görüyor. Her geçen dakika BTC 2017 kış aylarının zirve seviyelerini zorluyor. Yine de BTC yaklaşık 4 saat önce 17,630 dolara düştü.

Bugünkü keskin düşüşte de görüldüğü gibi Bitcoin fiyatı çok fazla oynak. Bitcoin’in eski rekorunu kırıp kırmayacağını söylemek için daha çok erkendir ve BTC bu yıl daha fazla yükselmeye devam edebilir. Bazı kişiler BTC fiyatının 2021’de 1 milyon dolar olacağını iddia etse de dijital paranın geleceği hiçbir şekilde tahmin edilemez.

Bitcoin tanınmış kişiler ve kurumlar tarafından benimseniyor

Lider kripto paranın son birkaç yıl içinde tanınmış yatırımcılar ve kurumlar tarafından benimsenmiş olduğu bir yalan haber değildir. Şu anda çoğu analist bu yüzden BTC’nin güncel rallisinin 2017’deki ralliden daha sağlam olduğunu söylüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü analist Bitcoin'de keskin düşüşü başlatacak seviyeyi açıkladı!

2020 ve 2017 arasındaki en büyük fark ise Bitcoin artık dolar ve altın gibi geleneksel yatırım varlığı olarak görülmeye başlanmıştır. Bu görüşü hem kurumlar hem de geleneksel yatırımcılar benimsemiştir. Örneğin en ünlü Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan New York Üniversitesi profesörü Nouriel Roubini, bu ay sonunda Bitcoin’in değer saklama aracı olduğuna inandığını itiraf etti. Küresel olarak hizmet sunan JP Morgan ve Fidelity dijital varlık servisi yaptı, Citi Bank ve Goldman Sachs kripto paraların gençler için altın olduğunu söyleyen analist raporları yayınladı.

BitcoinBitcoin (BTC)

https://www.google.com/finance

Bu yıl Dünya genelinde en çok değer kazanan varlık Bitcoin oldu. Lider kripto para belirsizlik zamanlarda değer saklama aracı olduğunu kanıtladı. Dolar ve altın gibi geleneksel güvenli yatırımlar ise değer kaybediyor…

Bitcoin rallisinin 3 sebebi

Bugün paylaşılan raporda analistler günümüz Bitcoin boğa koşusunun üç sebebi olduğunu açıkladı:

  • İlk olarak küresel olarak düşüşe geçen likidite rezervleri ile değer kaybeden itibari paralar, güç kaybeden dolar ve bu yüzden değer kazanan Bitcoin.
  • İkinci olarak, yatırımcıların kripto paralara güven duymasını sağlayan merkezi olmayan finans ve DeFi’nin genel olarak kabul görmesi.
  • Son olarak kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in ana yatırım aracı olarak görülmesi.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Hakkında İnanılması Güç 5 Gerçek

Bitcoin (BTC)

PayPal ve Square gibi kamuya açık şirketlerin Bitcoin alması ya da Bitcoin hizmetleri sunması bu ralliyi daha da güçlendirmiştir. Analistlere göre:

JP Morgan küresel kripto para borsalarına banka servisi sunmaya başladı, Fidelity ise şu anda NYDFS lisansı ile saklama hizmeti sunuyor. Singapur DBS Bankası DBS dijital borsası açacağını açıkladı. Bu kurumların kripto paralar hakkında ortak görüşünün olumlu olması ile kripto paralara duyulan ihtiyaç arttı. Bu yüzden VIP müşteriler ve genç yatırımcılar arasında kripto paralar daha popüler oldu ve dijital finans geleceğinin kapısı açıldı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu