Anasayfa Bitcoin Bitcoin'in (BTC) 30.000 Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni

Bitcoin'in (BTC) 30.000 Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni

Bitcoin

En değerli kripto para birimi Bitcoin (BTC), neden kilit seviye olan 30.000 doların altına düştü? İşte bunun arkasındaki 3 neden...

Bitcoin'in (BTC) 30.000 Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasa katılımcıları arasında hararetli bir tartışmaya yol açan 30.000$'lık kilit seviyenin altına düştü. Bu son gerilemenin arkasında, hepsini anlamak için gerekli olan çeşitli nedenler var.

İşte Bitcoin'in Kilit Seviyenin Altında Kalmasının Arkasındaki Nedenler

İlk temel neden, mevcut kripto para piyasasında genel risk iştahının olmamasıdır. Son zamanlarda kripto sektörü, piyasaya giren yeni yatırımcıların sayısında keskin bir düşüş gördü. Bu düşüş, potansiyel piyasa katılımcıları arasında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde dijital varlıklara yönelik düzenleyici duruş konusunda netlik beklerken bir ihtiyat duygusuna bağlanabilir.

Bitcoin'in (BTC) 30.000 Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni

Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) geleceği hakkındaki yatırımcı belirsizliği de önemli bir rol oynuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan çok sayıda başvuruya rağmen, bunlardan herhangi birinin onaylanıp onaylanmayacağı konusunda netlik yok. Bu belirsizlik, dijital varlığın fiyatını daha da baskı altına alarak, Bitcoin'e (BTC) kurumsal yatırım girişlerini azalttı.

Dahası, kripto para piyasasının Haziran ayında yaşadığı coşku, azalan girişlerin gerçeklik kontrolüyle karşı karşıya gibi görünüyor. Buna, daha önce önemli ölçüde yatırım ve dikkat çeken merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) sektörlerinin soğuması eşlik etti. Toplam kilitli değer (TVL) veya girişler açısından hiçbir alan önemli büyüme eğilimleri göstermiyor ve bu da piyasa duyarlılığında potansiyel bir değişime işaret ediyor.

Olumlu tarafı, Bitcoin'in (BTC) spot ticaret hacmi üç aydır ilk kez arttı. Bununla birlikte, piyasa katılımcılarının sektöre daha fazla fon ayırmadan önce bekle ve gör yaklaşımı izlediğini öne sürerek tarihi düşük seviyelerde kalmaya devam ediyor.

Kaynak: U.Today

Bitcoin'in (BTC) 30.000 Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar