Anasayfa Bitcoin Bitcoin'in Efsanevi Rallisi: Yükselişin Arkasında Neler Yer Alıyor?

Bitcoin'in Efsanevi Rallisi: Yükselişin Arkasında Neler Yer Alıyor?

Bitcoin

Bitcoin 19 ay sonra 41.000 doları aştı ve tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Peki lider kripto paranın yükselişi ardında neler yer alıyor olabilir?

Bitcoin'in Efsanevi Rallisi: Yükselişin Arkasında Neler Yer Alıyor?
Hızlı İçerik

Fiyat grafiklerine göre Bitcoin (BTC), yatırımcıların Nisan 2022'den bu yana görmediği bir dolar değeri olan 42.000 dolara ulaştı. 

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte %5,9, geçen yıla göre ise %140'ın üzerinde inanılmaz bir artış gördü.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın, onaylanmış bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) beklentisinin ardından geldiği söyleniyor. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) 10 Ocak'a kadar bir karar vermesi bekleniyor diyebiliriz.

SEC'in Bitcoin'e Darbesi!

Bitcoin'in Efsanevi Rallisi: Yükselişin Arkasında Neler Yer Alıyor?

SEC'in geçmişte spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmesine rağmen, kripto topluluğunun çoğu artık farklı bir sonuç bekliyor.

Daha önceki yükselişin ardından kripto para fiyatı o zamandan beri 41.500 dolar civarında sabitlendi.

4 Aralık tarihli daha önceki bir rapor, artan fiyatın yanı sıra Bitcoin'in piyasa değerine göre en büyük 10 varlık arasına girdiğinin bildirildiğini gösteriyor.

Infinite Market Cap portalı daha önce, Bitcoin piyasa değerinin 809,6 milyar dolara ulaştığını göstermişti. Bu, şu anda 834,76 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Meta'dan %3 daha azdı diyebiliriz.

Bitcoin'in Efsanevi Rallisi: Yükselişin Arkasında Neler Yer Alıyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar