Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Miras Olarak Kalması Mümkün mü?

Bitcoin milyarderi olarak bilinen Mircea Popescu’nun ölümünden sonra yeni bir gündem maddesi ile karşı karşıya geldik. Bitcoin miras bırakılabilir mi? 41 yaşındaki milyarderin şüpheli ölümünden sonra hem ölüm haberi hem de mirası konuşulmaya başlandı. Bildiğiniz gibi dijital varlıklar üzerine yasal bir zemin henüz mevcut değil ve bu da geleneksel para birimleri gibi karşılık görmesine ya da değerlendirilmesine engel oluyor ancak hukukçular tarafından yapılan açıklama bu detayı farklı bir boyuta taşıdı.

Doç. Dr. Murat topuz, Miras hukukuna göre maddi olarak karşılık bulan ve değer gören her şey miras bırakılabilir dedi. Yani bu varlıklar da sorunsuz bir şekilde mirasçılara intikal edecek. Gerçekten ilginç bir haber ve yakın gelecek için de umut vaad edici olduğunu düşünüyoruz. En azından yasallık konusunda miras unsuru tartışılmayacak ve kolay bir şekilde kabul görecektir.

Ünlü milyarderin ölümünden sonra en çok konuşulan konulardan bir tanesi de bu oldu. Dünyanın en zengin isimlerinden biri idi ve ölümü sonrası çok fazla tartışma yaşandı. Bazıları bunun bir intihar bazıları ise cinayet olduğunu düşünüyor.

Dijital Varlıklar Miras Kabul Edilebilir

Dijital Varlıklar

Dijital varlıklar, geleneksel varlıklara kıyasla yasal zemin konusunda çok daha aykırı bir politikaya sahip ve bu politika ne yazık ki güven sorunu yaratıyor. Fakat miras gibi konuların bu şekilde değerlendirmesi gerçekten umut vaad ediyor. Nasıl ki kan bağınız olan biri size bir toprak ya da para bırakabiliyorsa artık ilerleyen yıllarda dedelerinizden bitcoin ya da alt coin mirası kalabilecek.

Şaşırtıcı bir gelişme olabilir ancak hukuki zeminde karşılığı olduğunu görebiliyoruz. dijital varlıkların yakın gelecekte kabul edilebilir bir para birimi olması adına da önem arz eden ir haber olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Bu gerçek, insanları dijital varlıklara daha yakın hale getirecek ve benimsemelerini de bir şekilde kolaylaştıracaktır. Umuyoruz ki yakın gelecekte buna benzer daha fazla haber alırız ve daha kabul edilebilir bir para birimi politikasına sahip oluruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu