Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’in önündeki engel: Zihinsel

2019 MIT Bitcoin Fuarında düzenlenen panelde, Bitcoin ve Yıldırım Ağı’nın daha fazla benimsenmesiyle ilgili kilit adımlar konuşuldu. Bu konu başlangıçta MIT Bitcoin Kulübü’nden arabulucu Marcin Jachymiak tarafından gündeme getirildi.

Ana Konu Teknik Değil, Zihinseldir

Zap cüzdanının üreticisi olan Jack Mallers, benimseme konusundaki düşüncelerini, teknikten daha fazla zihinsel olarak benimsenmediğini belirten bir kripto para analistiydi. Çin, QR kodları ve dijital ödemelerle yakından tanışsa da, bu aynı ABD gibi yerlerde geçerli değildir.

Mallers dedi ki –

Burada, insanların Bitcoin ve varlığın kendisi ile olan ilişkileri kadar kırılması gereken ciddi bir zihinsel engel olduğunu düşünüyorum. Tutması rahat değil. Onlar için bu pek kullanışlı görünmüyor. Buna çok spekülatif bakıyorlar.

Kötü niyetli kişiler, Bitcoin ETF onayının ve daha fazla düzenleyici onayının, bireylerin bu yeni varlık ile aşamalı olarak daha iyi olmalarına yardımcı olabileceğini gösteren gelişmeler arasında.

Mallers dedi ki –

Bu sektör olgunlaştıkça ve varlıklarla olan ilişkimiz arttıkça, bunun teknolojiden daha fazla bir engel olduğunu düşünüyorum. Teknolojinin kendisi son derece hızlı bir hızla hareket ediyor.

Lindy Etkisi

Yıldırım Power kurucusu Pierre Rochard, Mallers’ın değerlendirmesi kabul edildi.

Rochard dedi ki –

Bana göre, bunun en önemli değişkeni tam zamanı. Daha uzun Bitcoin her on dakikada bir yeni bir blokla ortaya çıkıyor ve sadece çalışmak psikolojik yönünü pekiştiriyor, bu şey yarın civarında olacak, ve bugün onu tutmam ve kullanmam benim için sorun değil.

Rochard, bu yorumlarla esas olarak Lindy etkisini anlattı.

Eğitim Kampı Eğitmeni Justin Moon dedi ki:

Çoğu insan günlük yaşamında bu konuya pek yer vermeyecek olduğunu belirtmekte. Bu konuda haklı yanları olabilir.

Moon, Bitcoin’in dünyayı ele geçirmesinin neden bu kadar uzun sürdüğü konusunda ne düşündüğü hakkında açıklama yaptı.

İnsanlar henüz Bitcoin hakkında olan gerçekleri anlamadı ve bu nedenle kripto para birimlerini kullanmayı tercih etmiyorlar. İnsanlar bunu anladıklarında kripto para birimleri ile ilgili beklentileri daha fazla arttığında daha fazla insan kripto para birimlerini kullanacak.

Ancak Moon, Bitcoin’in iyi bir fikir olmadığını da açıkça belirtti. 

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu