Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı! Şimdi ne olacak?

Kripto para piyasası bugün Bitcoin’in piyasa değerinin ilk kez 1 trilyon dolara ulaşmasının ardından bugün bir başka dönüm noktasına da imza attı. Bitcoin fiyat kısa süre önce %5’in üzerinde değer kazandı ve 54.850 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı.

Bitcoin’de ne değişti?

Ocak ayının sonuna doğru Bitcoin 30.000 dolar civarında işlem görürken BTC yüksek seviyelerinden piyasa değeri olarak 160 milyon dolar kayıp yaşamıştı. Ancak Tesla, MicrosStrategy ve Mastercard destekli son fiyat yükselişi ile Bitcoin’in piyasa değeri bugün 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin

Bitcoin’e ek olarak şu anda altcoin piyasası da yükseliş yapıyor. İlginç bir şekilde son zamanlardan Bitcoin’in piyasa değerinin daha önce 1 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu. Örneğin, 12 Şubat’ta Binance BTC’nin 47.000 dolar civarında fiyatlandırılmasıyla Bitcoin’in tamamen seyreltilmiş piyasa değerinin 1 trilyon doları geçeceğini söylemişti. Aslında Tim Draper da Bitcoin fiyatı 52.000 dolarının üzerine çıkınca lider kripto paranın piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşacağını tahmin eden ilk kişilerden biriydi.

Ünlü kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in piyasa değerindeki bu yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinin yeni bir dünya fenomeni olduğunu söyledi.

Plan B:

Basitçe; eski dünyada, hükumetler savaş ve refah varken devletlerini finanse etmek için para birimlerinin değerini düşürdüğü için paranız değer kaybeder. Yeni dünyada ise Bitcoin artıyor, çünkü matematik 21 milyon adet BTC’nin parasal tabanını kapatıyor. Yeni dünya şu anda eski dünyayı yiyor.

Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon doları aşmasıyla BTC’yi çevreleyen piyasa duyarlılığı da anlaşılır bir şekilde yükseliyor. Bununla birlikte Bitcoin’in Altın’ın 10 trilyon dolarlık piyasa değerini geçme ihtimalinin sürdürülmesi için şu anki büyümenin sürdürülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin 55.000 dolara yaklaşıyor! Yükselişi ne tetikledi?

MicroStrategy geçtiğimiz hafta daha fazla Bitcoin alacağını söylemişti. İş istihbarat şirketi 19 Şubat Cuma günü yaptığı açıklamada, sürekli olarak büyüyen Bitcoin birikimine ek yapmak için 1.05 milyar dolarlık bir borç teklifini tamamladığını söyledi.

Bu duyuru, MicroStrategy’nin daha önce bildirildiği gibi en son borç teklif planlarını açıklamasından günler sonra geldi. Halka açık şirket, hazine yönetimi stratejisinin bir parçası olarak geçen Ağustos ayından bu yana sürekli olarak Bitcoin satın alıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu