Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in rekor üstüne rekor kıran rallisi, büyük bir hüsrana dönüşüyor

Geçtiğimiz hafta sonu 34.000 doların üzerine çıkan Bitcoin’in fiyatı dün keskin bir şekilde düşüş yaşadı. BTC dünkü düşüşte 28.109 dolara kadar geriledi. Bitcoin son 24 saat içinde %3.12 oranında değer kaybetti ve şu anda dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor. Bitcoin piyasa değeri ise şu anda dolarda.

Bitcoin rallisi büyük bir hüsrana dönüşüyor

3 Ocak 2020 Pazar günü Bitcoin 34.800 dolara kadar çıktı ama daha sonra 33.400 dolara düştü. 4 Ocak 2020 Pazartesi günü ise Bitcoin 33.400 doların biraz üzerinden keskin bir şekilde düştü ve 28.109 dolara kadar geriledi. Yine de Bitcoin bu düzeltme hareketinden hızlı bir şekilde kurtuldu.

Bitcoin (BTC)

Kurumsal ilginin artması ile BTC geçtiğimiz yıl %300’ün üzerinde değer kazandı. Bitcoin daha 2 hafta önce 20.000 doları geçmişti ve o zamandan beri %50’den fazla değer kazandı. Geçtiğimiz hafta sonunda 12’nci doğum gününü kutlayan Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıktığı unutulamaz ralliye benzer bir şekilde hareket etti.

Dünyanın en büyük 2. kripto parası Ethereum ise geçtiğimiz yıl %465 değer kazandı. Bitcoin’in ralli yapması ile ETH fiyatı dün 1.136 dolara kadar çıktı.

Blockchain aracılığıyla yaratılan Bitcoin son zamanlarda geleneksel finansal piyasalarda yaşanan sorunlardan dolayı büyük yatırımcıların ve kurumsal şirketlerin hedef yatırım varlığı oldu. Hatta Covid-19 salgınından dolayı şu anda çoğu kişi Bitcoin’in bir güvenli liman varlığı olduğuna inanıyor. Büyük yatırımlara ek olarak geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük ödemeler şirketi PayPal Bitcoin ve bazı diğer kripto paralara destek ekleyeceğini açıkladı.

Bitcoin dün ne kadar keskin bir düzeltme yapmış olsa da böyle bir düzeltmenin geleceği biliniyordu. Buna ek olarak yukarıdaki nedenlerden dolayı BTC, 28.109 dolarlık düşük seviyesinden hızlı bir şekilde toparlanma gördü.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu