Anasayfa Kripto Para Borsaları Bitexen Para Çekme

Bitexen Para Çekme

Kripto Para Borsaları

Bitexen para çekme işlemleri nasıl yapılıyor? Bitexen Türk Lirası çekme ve kripto para çekme işlemleri, para çekme limitleri ve ücretleri burada...

Bitexen Para Çekme

Bitexen Türk Lirası Çekme

Bitexen borsasındaki hesabınızda bulunan Türk Lirası varlıklarınızı çekmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Bitexen borsasının internet sitesine buradan girin.
 • Borsada kayıtlı hesabınıza giriş yapın. Ana sayfanın üst tarafında bulunan “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.

 • Açılan varlıklar listesinde en üstte TRY satırında yer alan “Çek” butonuna basın.

 • Karşınıza çıkan sayfada IBAN bilgilerinizi girin. (Güvenlik nedeniyle mobil olarak IBAN bilgilerinizi girmenize müsaade edilmiyor.)
 • Rumuz kısmını isterseniz boş bırakabilir ya da daha sonraki işlemlerinizde kolaylık sağlamak için isim yazabilirsiniz.
 • Ardından çekmek istediğiniz miktarı belirleyip hemen altında belirtilen komisyon tutarlarının kesilmesiyle birlikte “TRY Çek” butonuna basarak işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Doğru transferler için uyarıları mutlaka okumanız öneriliyor.

Bitexen hesabınızdan para çekme işlemlerinizi sadece kendi adınıza oluşturulmuş vadesiz Türk Lirası hesabına yapabilirsiniz. Başka birine ait bir banka hesabına gerçekleştirilen para transferleri “hatalı” olarak değerlendirileceği için mutlaka iadesi yapılıyor. Bu nedenle bankaların keseceği ilave ücretler ile karşılaşacağınız konusunda uyarıda bulunuluyor.

Bitexen borsasında yer alan hesabınızdan minimum 50,00 Türk Lirası olacak şekilde para çekme talebi oluşturabilirsiniz. Öte yandan, iki faktörlü kimlik doğrulamanın tanımlanmaması durumunda herhangi bir şekilde para çekme işlemi yapamazsınız.

İlk para çekme talebinizi Bitexen borsasının internet sitesi üzerinden oluşturmanız gerekiyor. İlk kez para çekme işlemini gerçekleştireceğiniz adres için e-posta onayı vermeniz büyük bir önem arz ediyor. Aynı adrese yeniden para çekmek istediğinizde söz konusu onaya gerek olmadan işlemleriniz yerine getirilecektir.

 

İlginizi Çekebilir: Bitexen Giriş

Bitexen Rumuz Nasıl Verilir?

Bitexen borsasında para çekme talebi oluştururken IBAN bilgilerinizin altında yer alan “Rumuz” bölümüne bir isim yazmanız gerekiyor. Böylece kaydettiğiniz IBAN bilgilerinize bir isim veriyorsunuz. Güvenlik nedeniyle mobil olarak IBAN bilgilerinizi girmenize müsaade edilmediğini belirttik. Fakat “Rumuz” bölümüne isim yazdıktan sonra mobil olarak da söz konusu rumuzu seçme ve istediğiniz gibi para çekme işlemlerinizi yapma imkânına sahip oluyorsunuz.

Bitexen Para Çekme Saatleri

Bitexen borsasında yer alan hesabınıza Fibabanka, Vakıfbank, Golden Global Bank ve Ziraat Bankası üzerinden Türk Lirası çekme işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar haricindeki bankalara gerçekleştireceğiniz Türk Lirası çekme işlemleriniz EFT olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden söz konusu işlemlerinizi bankaların mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmenizde fayda var. Mesai saatleri haricinde gerçekleştirdiğiniz EFT işlemleriniz banka hesabınıza en yakın iş günü içerisinde yansıtılmış oluyor.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen Kripto Para Çekme

Bitexen borsasındaki hesabınızdan farklı bir borsada bulunan hesabınıza kripto para çekmek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • Bitexen borsasının internet sitesine buradan girin.
 • Borsadaki hesabınıza giriş yapın. Ana sayfadaki “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.
 • “Para Çekme” bölümüne gidin ve hangi kripto para birimini çekmek istediğinizi seçin.
 • Yeni bir ekran açılacak. Buraya alıcı cüzdan adresini girin. Alıcı cüzdan adresinin doğru olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz öneriliyor.
 • Ne kadar kripto para çekmek istediğinizi belirleyin. Ardından “Kripto Para Çek” butonuna tıklayın.

Para çekme işleminize start vermeden önce rumuzunuzu girmeniz durumunda sonraki işlemler için yeniden cüzdan adresi girmenize gerek kalmayacaktır. Yani kayıtlı durumdaki cüzdan bilgilerinize bundan sonraki süreçte rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bitexen hesabınızda yer alan varlıklarınızın hepsini çekmeyi düşünüyorsanız (+) butonuna tıklayabilirsiniz.

Kripto para çekme talebinizin onay süresi hem transfer ücretinize hem de ağın yoğunluğuna göre farklılık gösterebiliyor. Söz konusu süre, Bitexen borsasından bağımsız bir şekilde değişiyor. Kripto para çekme talebinize yönelik onay sürecini takip etmek için “Hesaplarım” sekmesine tıklayın. Ardından “Transferlerim” bölümüne gidin. “Bilgi” sütununu göreceksiniz. Buradan “TXID” linkine tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan onay sürecinin takibini yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Para Yatırma

Bitexen Para Çekme Limiti

Bitexen borsasındaki hesabınızdan en az 50 Türk Lirası olacak şekilde para çekebilirsiniz. Tek seferde ya da toplamda gerçekleştireceğiniz Türk Lirası transferlerinin günlük ve aylık limitlerinize uygun olması gerekiyor. Bitexen ana sayfasının üst tarafında bulunan “Hesaplarım” sekmesine tıklayabilir ve “Limitlerim” ekranından mevcut limitlerinize göz atabilirsiniz.

Bitexen borsasındaki onaylı hesabınızdan 24 saat içerisinde maksimum 500,000 Türk Lirası çekebilir, 30 gün içerisinde ise maksimum 2,500,000 Türk Lirası çekebilirsiniz. Kripto para birimleri ile ilgili minimum ve maksimum para çekme limitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bitexen Para Çekme Komisyon

Bitexen borsasındaki hesabınızdan Türk Lirası çekme işlemleri için 3 TL+KDV ödüyorsunuz. Bitexen borsasında kripto para çekme işlemleri için belirlenen ücretlerden bazıları ise şu şekilde:

 • Exen Coin (EXEN) çekim ücreti 5 EXEN
 • Tether (USDT) çekim ücreti 22 USDT
 • Bitcoin (BTC) çekim ücreti 0,0005 BTC
 • Ethereum (ETH) çekim ücreti 0,005 ETH
 • Ripple (XRP) çekim ücreti 0,5 XRP
 • Solana (SOL) çekim ücreti 0,012 SOL

Bitexen para çekme ücretlerinin tamamını öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen Para Çekme içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(1)
 • Ufuk Ufuk Rumuz oluş turamıyorum Yanıtla