Anasayfa Kripto Para Borsaları Bitexen Para Yatırma

Bitexen Para Yatırma

Kripto Para Borsaları

Bitexen para yatırma işlemleri nasıl yapılıyor? Bitexen Türk Lirası yatırma işlemleri, para yatırma limitleri ve komisyon oranları ile ilgili bilgiler burada.

Bitexen Para Yatırma

Bitexen Türk Lirası Yatırma

Bitexen borsasında bulunan hesabınıza Türk Lirası yatırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Bitexen borsasının internet sitesine gitmek için buraya tıklayın.
 • Borsadaki hesabınıza giriş yapın. Ana sayfanın üst tarafında bulunan “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.

 • Açılan varlıklar listesinde en üstte TRY satırında yer alan “Yatırma” butonuna basın.

 • Açılan sayfada Bitexen borsasının anlaşmalı olduğu banka bilgilerini göreceksiniz. Bitexen hesabınıza Türk Lirası transferleri için şirketin Ziraat Bankası, Vakıfbank, Golden Global Bank ve Fibabanka hesaplarını kullanabilirsiniz.
 • Türk Lirası transferlerinde alıcı bölümüne Bitexen Teknoloji A.Ş. yazın.
 • İşlem açıklaması bölümüne ise sayfada belirtilen açıklama kodunu girin. Doğru transferler için uyarıları mutlaka okumanız tavsiye ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Giriş

Unutmamanız gereken önemli bir nokta var. Para transferinizi sadece kendi adınıza oluşturulmuş vadesiz Türk Lirası hesabınızdan yapabilirsiniz. Para transferinizi kredi kartınız vasıtasıyla gerçekleştirmeniz halinde destek@bitexen.com adresine e-posta gönderebilir ve konu ile ilgili destek talep edebilirsiniz.

Ortak hesap üzerinden gerçekleştirilen para transferleri de kabul edilmiyor. Ortak hesap üzerinden işlem yapmanız halinde yine yukarıdaki adrese dekontunuzun bulunduğu bir e-posta gönderebilir ve destek isteyebilirsiniz.

Başka birine ait banka hesabından yapacağınız para transferlerinin de borsadaki hesabınıza yansıtılmayacağını unutmayın. Başka birine ait bir banka hesabı kullanmanız halinde aktardığınız tutarın iadesinin yapıldığını göreceksiniz. Kullandığınız banka hesabıyla ilişkilendirilmiş bir Bitexen hesabının bulunması halinde aktardığınız tutarın söz konusu hesaba yansıtılacağını da söyleyebiliriz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise şöyle: Para yatırma işlemleri esnasında alıcı bölümünde mutlaka “Bitexen Teknoloji A.Ş.” yazması gerekiyor. “İşlem Açıklaması” bölümünde yer alan kodu da Havale ya da EFT işlemleri sırasında açıklama olarak girmeniz önem arz ediyor. Kodun girilmemesi veya yanlış girilmesi durumunda paranız Bitexen hesabınıza geçmiyor. Para yatırma işlemlerinden önce söz konusu kodun yanı sıra banka hesap numaralarının doğruluğundan emin olun.

 

Bitexen Para Yatırma Saatleri

Bitexen borsasındaki hesabınıza para yatırma işlemlerinizi Golden Global Bank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden yapabilirsiniz. Diğer tüm bankalardan da 2,000 Türk Lirası’na kadar olan varlıklarınızı FAST aracılığıyla Bitexen Teknoloji A.Ş. hesaplarına transfer edebilirsiniz. Bu şekilde para yatırma işlemleriniz dakikalar içerisinde tamamlanıyor.

Fakat 2,000 Türk Lirası’ndan fazla olan varlıklarınız EFT olarak aktarılacağı için para yatırma işlemlerinizi bankaların mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekiyor. EFT işlemlerinizi mesai saatleri haricinde gerçekleştirmeniz durumunda söz konusu işlemlerinizin hesabınıza yansıtılabilmesi için bir sonraki iş gününü bekleyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen Dolar Yatırma

Bitexen borsasında bulunan hesabınıza doğrudan dolar yatırmanız mümkün değil. Hesabınıza Türk Lirası yatırabilir, daha sonra borsadaki dolar veya altına endeksli kripto para birimleri vasıtasıyla işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bitexen Kripto Para Yatırma

Farklı bir kripto para borsasında bulunan cüzdanınızdan Bitexen hesabınızda yer alan cüzdanınıza kripto para yatırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şöyle:

 • Bitexen borsasının internet sitesine buradan girin.
 • Hesabınıza giriş yapın. Ana sayfada yer alan “Hesaplarım” sekmesine tıklayın
 • “Para Yatır” butonuna basın. Karşınıza çıkan sayfada hangi kripto para birimini yatıracağınızı seçin.
 • Söz konusu kripto para birimine ait mevcut cüzdan adresinizi görüntüleyin veya yeni bir cüzdan adresi oluşturun.
 • Hangi borsadan kripto para transfer edecekseniz o borsadaki hesabınıza giriş yapın. Bitexen borsasındaki cüzdan adresinizi buradaki ilgili bölüme yazın. Böylece kripto para yatırma işlemlerinizi başlatmış olacaksınız.

Bitexen Hatalı Para Yatırma

Bitexen borsasında hatalı bir şekilde Türk Lirası yatırma işlemi yapmanız durumunda destek@bitexen.com adresine e-posta gönderebilir ve dilediğiniz zaman destek talep edebilirsiniz.

ATM üzerinden para yatırma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda IBAN bilgilerinize ulaşılamazsa söz konusu işlem onaylanmıyor. IBAN bilgileriniz, muhtemel hatalarda yapılacak iade işlemleri için önem arz ediyor. Bu tarz durumlarda geçerli kimliğinizi ve IBAN bilgilerinizi destek@bitexen.com adresine gönderin. Yatırdığınız tutarın 5 iş günü içerisinde banka hesabınıza iade edildiğini göreceksiniz. Bunun yanı sıra işlem ücretinin kesildiğini de fark edeceksiniz.

Farklı bir kişi adına oluşturulmuş banka hesaplarından gerçekleştirdiğiniz para transferlerine onay verilmiyor. Diğer yandan, vadesiz Türk Lirası hesabınız haricindeki hesaplardan gerçekleştirdiğiniz para yatırma işlemleri de onaylanmıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen Para Yatırma Limitleri

Bitexen borsasındaki onaylı hesabınıza 24 saat içerisinde maksimum 500,000 Türk Lirası yatırabilirsiniz. Söz konusu hesabınıza 30 gün içerisinde maksimum 2,500,000 Türk Lirası yatırabilirsiniz. Öte yandan, minimum 1 Türk Lirası olacak şekilde gönderim gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Para Yatırma Komisyon

Bitexen hesabınıza Türk Lirası yatırmanız durumunda sizden herhangi bir komisyon ücreti talep edilmiyor. Hesabınıza herhangi bir kripto para birimi yatırmanız halinde de sizden herhangi bir komisyon ücreti alınmıyor. Söz konusu borsa, para çekme işlemleri karşılığında belirli oranlarda komisyon ücretleri kesiyor. Bitexen komisyon ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bitexen Para Yatırma içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)