Anasayfa Sektörel Bitfinex, Hack Mağdurları için Duyurdu: 150 Milyon Dolarlık...

Bitfinex, Hack Mağdurları için Duyurdu: 150 Milyon Dolarlık...

Sektörel

Bitfinex borsasının sahibi iFinex, hack mağdurları için 150 milyon dolarlık bir hisse geri alımı yapacağını bildirdi.

Bitfinex, Hack Mağdurları için Duyurdu: 150 Milyon Dolarlık...

Kripto alanına yönelik düzenleyici incelemeler artarken Bitfinex borsasının sahibi iFinex, 2016'daki hack mağdurlarını korumak ve şirketin işlemleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak amacıyla 150 milyon dolarlık hisse geri alımı yapacağını duyurdu.

Bitfinex'in Hisse Geri Alımı Planları

Büyük stablecoin ihraççısı Tether Holdings Ltd. ile yöneticileri paylaşan Hong Kong merkezli iFinex Inc. 22 Eylül'de hissedarlara hisse başına 10 dolardan 15 milyon hisse satın alma teklifinde bulundu. Bu teklif, iFinex'in toplam ödenmemiş sermayesinin yaklaşık yüzde 9'unu oluşturuyor ve firmanın değerini 1,7 milyar dolar olarak değerlendiriyor. Anlaşma, teklifte de belirtildiği üzere iFinex'in, iştiraklerinden birinden finansal enjeksiyon sağlaması koşuluna bağlı.

Teklif, yatırım platformu BnkToTheFuture ile 2016 yılında yapılan bir takas anlaşması yoluyla iFinex hisselerini satın alan hissedarlara açık. O yıl Bitfinex, yaklaşık 71 milyon dolarlık Bitcoin'in çalınmasıyla sonuçlanan bir hack yaşadı. Şu anki değeri ise yaklaşık 3.3 milyar dolar. Etkilenen kullanıcıları tazmin etmek için Bitfinex, iFinex'in daha sonra BnkToTheFuture aracılığıyla şirketindeki hisselerle takas ettiği BFX tokenlerini sağladı.

Geri alım işlemine iFinex ve iştiraklerindeki bazı yöneticiler de katılacak. Bloomberg'e açıklamada bulunan iFinex; geri alım kararının, şirketin son birkaç yıldaki "olumlu performansının" arka planında geldiğini de belirtti.

iFinex, ayrıca yatırımcıların hisselerini elden çıkararak Bitfinex Group'un düzenleyici taleplerini desteklemek ve artan incelemeyle başa çıkmak için bilgi sağlamak üzere üzerlerinde artan baskıları azaltabileceklerini belirtti. Bu, ayrıca yatırımcıların, likiditesi olmayan bir yatırımdan çıkmalarına da imkân tanıyacaktır. 

Bitfinex, Hack Mağdurları için Duyurdu: 150 Milyon Dolarlık...

Bitfinex, Düzenleyici Zorlukların Üstesinden Geliyor

Hem Tether hem de Bitfinex geçmişte düzenleyici zorluklarla karşılaştı. 2021 yılında ABD'li düzenleyiciler tarafından toplu olarak 42,5 milyon dolar para cezasına çarptırıldılar. Bu ceza, Tether'in USDT stablecoin'ini destekleyen rezervlerle ilgili yanlış bilgi verdiği yönündeki suçlamaları çözmek içindi. Ayrıca, Bitfinex'in gerekli onayları almadan ABD'li müşterilere hizmet verdiği iddia edildi.

Bununla birlikte tüm düzenleyici geri tepmelere rağmen Bitfinex, piyasadaki dalgalanma sırasında güçlü bir esneklik göstermiştir. Bitfinex, aynı zamanda denizaşırı pazarlardaki fırsatları da değerlendirmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında Bitfinex, El Salvador'da bir kripto borsası lisansını güvence altına alan ilk şirket oldu.

Kaynak: CoinGape

Bitfinex, Hack Mağdurları için Duyurdu: 150 Milyon Dolarlık... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan