Kripto Para Haberleri

Bitfinex ve Tether Davasına Bittrex ve Poloniex de Eklendi

ABONE OL:

Kripto para piyasasını manipüle ettiği iddia edilen Bitfinex, Tether ve bağlı kuruluşlara karşı yeni ve değiştirilmiş bir sınıf davası açıldı.

Kripto para borsası Bittrex ve Poloniex, 3 Haziran’da New York Güney Bölge Mahkemesinde açılan güncellenmiş davaya yeni sanıklar olarak eklendi. İlk dava Ekim 2019’da yapıldı.

156 sayfalık değiştirilen dava, sanıkların hileli bir şekilde fiyatları şişirerek kripto para piyasasını manipüle ettiğini ve tüccarlara “milyarlarca dolar zarar” verdiğini iddia ediyor.

Davaya göre:

“Tether ABD doları desteği olmadan milyarlarca USDT verdi. Tether, yeni ihraç edilen USDT’leri Bitfinex’e satarak bu gerçeği sakladı. Bitfinex ve Tether esasen aynı olduğu için Tether, yeni USDT’leri dolar ile bir işlem yapmadan Bitfinex hesabına aktarabilirdi.”

Değiştirilen davada ayrıca Bittrex ve Poloniex’in “dolandırıcılıkta katılımcıları tanıdıklarını” iddia ediyor, yani Bitfinex’in borsalarına büyük miktarda desteklenmemiş USDT aktardığını biliyorlardı.

“Bittrex ve Poloniex bu transferleri kripto para fiyatlarının arttıracağını bilerek kabul etti.”

Değiştirilen davada davacı listesinde de bazı düzeltmeler yapıldı. David Leibowitz davacı olarak çıkarılırken, kripto para tüccarı Matthew Script ek bir davacı olarak eklendi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Outlaw Hacker Grubu Madencilik Cihazlarını Bozarak Kripto Para Çalıyor

İlk dava toplamda 1,4 trilyon dolarlık zararı ödemesi talep etmişti. Değiştirilen davada bu tutardan bahsedilmiyor. Davacılar artık “makul dava masrafları, mahkeme öncesi ve sonrası faiz ve makul avukat ücretleri” talep ediyorlar ve tüm iddialar için jüri tarafından yargılanmayı talep ediyorlar.

Artık jüri kararı bekleniyor. Davacılar geçen yıl Craig Wright aleyhine federal bir dava kazanan avukatlar Roche Cyrulnik Freedman LLP’den Vel Freedman ve Kyle Roche tarafından temsil edildi.

“Bitfinex ve Tether’e Karşı Piyasa Manipülasyon Davası Tekrardan Açıldı” haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitfinex-ve-tethere-dava/

 

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu