Bitfury ve İsviçreli firma ortaklık kurdu

2 Dakikada Okunabilir


Son zamanlarda 1 milyar ABD Doları değerinde olan Bitcoin madencilik teknolojisi firması Bitfury Group, Reuters tarafından bildirildiği üzere, düzenlenmiş bir Bitcoin madencilik fonu başlatmak için İsviçre merkezli yatırım şirketi Final Frontier ile ittifak kurdu.

Liechtenstein’ın mali düzenleyicisi Mali Piyasa Otoritesi nezdinde, fon hem kurumsal hem de profesyonel yatırımcıların “bitcoin madenciliğinin ezoterik dünyasına” erişim hakkı talep etmek için geliştirildi.

Ezoterizm nedir? Ezoterizm, bir konudaki derin bilgilerin ve sırların ehil olmayanlardan gizlenerek, bir üstad tarafından sadece ehil olanlara inisiyasyon yoluyla öğretilmesidir. Ezoterizm bir din veya bir inanç sistemi değildir. Çoğunlukla ezoterik yani ezoterizm ile ilgili veya ezoterizme dair şeklinde kullanılır.

Bitcoin madenciliği temel olarak, Bitcoin ağının güvenliğinin sağlanması ve işlemlerin doğrulanması, aşırı zor şifreleme bulmacalarını çözmek için bilgi işlem gücü kullanarak yapılır. Bir bilgisayar veya bir sisteme bağlı bir bilgisayar topluluğu, bir sonraki bulmacayı çözme ile alacak bir blok oluşturmuş olacak.

Yeni hizmetler!

Yeni bloklar, doğrulanmış işlemleri içerecek ve bir kronolojik blok zincirine eklenecek ve böylece bir blok zincirine ekleyecektir. Yeni bir blok bulma ile kredilendirilmiş olan düğüm aynı zamanda yeni basılmış blok için Bitcoin  olarak bir ödül alır, bu da yeni paraların üretimini sağlamanın en iyi yollarından birisidir, bu nedenle Bitcoin madenciliği yapacak kişi her zaman sayı bakımından artabilir ve sürekli olarak daha fazla kişi kripto para birimi madenciliği yaparak daha fazla Bitcoin üretiminde rol oynayabilir.

Bitfury, dünyada kripto para madenciliğinin artık insanlar için sürekli olarak iyi bir kazanç kapısı olduğunun farkındadır ve insanlar Bitfury ile beraber dünyanın en kazanç getiren işleri arasında kripto para madenciliğini görmektedir. En cahil insan bile kripto para madenciliği konusunda uzmanlaşır ise binlerce dolar aylık ve yıllık kazanç elde edebilir. Ancak insanların kripto para madenciliğini öğrenmesi için cahil olmaması ve bilgili bir insan olması gerekir. Buradaki cahil insan aşağılamak amacı ile kullanılan bir kelime olarak ifade edilmemektedir, kripto para konusunda cahil, eğil olmayan, bilgisi bulunmayan insan olarak kullanılmaktadır.

Sonuçta, fon Bitfury veri merkezlerini içeren en düşük maliyetle faaliyet gösteren maden sahalarına yatırım yapmayı kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Final Frontier kurucu ortağı Imraan Moola yardımcısı şunları demiştir:

BİTCOİN FİYATININ TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDEN ÖNEMLİ ÖLÇÜDE DÜŞMESİNE RAĞMEN, HER GÜN ARTAN KURUMSAL İLGİ, ŞİMDİ BİTCOİN MADENCİLİĞİNE YATIRIM YAPMAYI DÜŞÜNMEK İÇİN UYGUN BİR ZAMAN OLABİLİR. İNSANLARIN KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ YAPMAYA OLAN İLGİLERİ SÜREKLİ OLARAK ARTIYOR VE KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ İNSANLAR İÇİN GELECEKTE DAHA İYİ BİR KAZANÇ KAPISI OLUŞTURACAKTIR.

Bitcoin madenciliği dışında farklı kripto para madenciliklerininde gelecekte daha fazla insan için iyi bir kazanç kapısı yaratabilecek olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Kripto paralardan elde edilecek olan kazanç sürekli olarak artış eğilimindedir ve bu sektörü bitirecek pek büyük hamleler yoktur.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!