Anasayfa Sektörel Bitget Bombayı Patlattı: Sektörde Dev Bir Adım Geliyor...

Bitget Bombayı Patlattı: Sektörde Dev Bir Adım Geliyor...

Sektörel

Bitget, 4 Temmuz'da yaptığı basın açıklamasında kripto para ödünç verme ürününü piyasaya sürdüğünü açıkladı. İşte detaylar...

Bitget Bombayı Patlattı: Sektörde Dev Bir Adım Geliyor...
Hızlı İçerik

Seyşeller merkezli kripto borsa Bitget, 4 Temmuz'da yaptığı basın açıklamasında kripto para ödünç verme ürününü piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Bitget'in yeni ''Crypto Loans'' hizmetinin kullanıcıları, düşük talep gören kripto paraları stake edebilecekler. Karşılığında, Bitget bu kullanıcılara daha fazla likit varlık ödünç verecek.

Bitget, borç verme ürününün "çift kripto para yaklaşımı" kullandığını söyledi. Bir kripto para birimini stake eden kullanıcılar, başka bir varlıkta buna karşılık gelen bir miktar alacaklardır. Borsa, bu program için hangi kripto para birimlerinin uygun olduğunu belirtmedi.

Her kredinin belirli bir faiz oranı olacağını da sözlerine ekleyen şirket, kredi tutarlarının kullanıcının yatırdığı miktarın piyasa fiyatına göre belirlendiğini söyledi. Borçlanma sürelerinin önceden belirlendiği, ancak kullanıcıların krediyi erken ödeyebilecekleri belirtildi.

BitGet, "sorunsuz katılım" sağlamayı hedeflediğini ve kredi hizmetini geleneksel finansal hizmetlere göre şekillendirdiğini söyledi. Kullanıcılar teminat yatırdıktan sonra otomatik olarak kredi tutarını alacaklarını ve fon harcayabileceklerini veya teminatı ayarlayabileceklerini söyledi.

Firma ayrıca para çekme işlemlerini desteklediğini ve kredi başvurularının "hızlı bir şekilde gözden geçirilmesini" sunduğunu söyledi. Ayrıca, güvenlik garantilerini daha fazla ayrıntı vermeden açıkladı.

Kripto Borç Verme Sektörü

Bitget Bombayı Patlattı: Sektörde Dev Bir Adım Geliyor...

BitGet, dijital borç vermenin yükselişte olduğunu öne sürdü. Piyasa 2022'de 8,5 milyar doları aştığını ve 2032'ye kadar %20,5 büyüyebileceğini gösteren GMI verilerine atıfta bulundu.

Şirketin iyimserliğine rağmen, başta Celsius (CEL) olmak üzere birçok kripto para kredi firması, para çekme taleplerini karşılayamadığı için 2022'de batmaya başladı.

Bitget'in bu tür likidite sorunlarına karşı savunmasız olup olmadığı açık değil, çünkü firmanın borç verme hizmeti, kullanıcılara stake edilmiş fonlarda kalıcı ödüller yerine ek fonlara geçici erişim sağlamayı amaçlıyor. Bitget, yeniden yatırım yapmayı veya müşterilerinin stake ettiği fonları kullanmayı planlayıp planlamadığını açıklamadı.

Ayrıca, BitGet'in borç verme hizmetinin kripto borç vermeyle ilgili ABD düzenlemelerinden etkilenip etkilenmeyeceği de belli değil. Bitget, 2020'de ABD'de diğer hizmetleri sağlamak için bir lisans almasına rağmen, borç verme hizmetini ABD'de sunmayı planlayıp planlamadığını açıklamadı.

Ayrıca, hareket, birkaç küresel kuruluşun yakın zamanda 3 Temmuz'da Singapur ve Tayland da dahil olmak üzere kripto borsalarının kredi vermesini yasakladığı bir zamanda geldi diyebiliriz.

Bitget Bombayı Patlattı: Sektörde Dev Bir Adım Geliyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik