Anasayfa Bitcoin Çarpıcı Açıklama: Dev Borsa, Bitcoin ETF Onayını Riske Atabilir!

Çarpıcı Açıklama: Dev Borsa, Bitcoin ETF Onayını Riske Atabilir!

Bitcoin

BitGo CEO'su Mike Belshe; büyük bir kripto para borsasının, Bitcoin ETF onayını riske atabileceğine dair değerlendirmede bulundu.

Çarpıcı Açıklama: Dev Borsa, Bitcoin ETF Onayını Riske Atabilir!

Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasına ilişkin beklenti had safhaya ulaştı. Piyasa katılımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) vereceği kararı merakla bekliyor.

ETF onaylarındaki ilerlemeye dair bir ipucu bile kripto sektörü genelinde şok dalgaları yaratabilir. BlackRock'ın ETF başvurusunun onay aldığına dair bir söylentinin ardından Bitcoin fiyatının fırladığını hatırlayın. 

Diğer taraftan SEC'in bu ETF başvurularını reddetmeye karar vermesi halinde Bitcoin fiyatının olumsuz etkileneceği aşikâr hale gelmiştir. Piyasanın onay söylentilerine dayalı hızlı fiyat dalgalanmalarına karşı kırılganlığı, bu ETF hikâyesinin ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Popüler Borsa, Potansiyel Bir Engel Olarak Görülüyor

Geçtiğimiz günlerde bir röportajda BitGo CEO'su Mike Belshe, SEC'in elindeki spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları konusundaki tutumu ile ilgili şüphelerini dile getirdi. Belshe, sektör genelindeki iyimserliğe rağmen belirli endişeler olduğunu söyledi. 

Belshe, SEC'in bu başvuruları reddetmesinin "oldukça muhtemel" olduğunu söyledi. Söz konusu isim, borsaların ve gözetimin birbirinden ayrılmasıyla ilgili özel bir endişenin altını çizdi. Belshe, şu ifadeleri kullandı:

SEC'in büyük olasılıkla geri dönüp şöyle diyebileceğini düşünüyorum: 'Hayır, ilerlemeden önce bunları tamamen ayırmanız gerekiyor.'

Coinbase, başvurularda Belshe tarafından potansiyel bir engel olarak tanımlandı. Belshe'ye göre; borsa, ETF'ler için bir gözetim ortağı olarak listeleniyor ve bu da endişe verici bir nokta.

Çarpıcı Açıklama: Dev Borsa, Bitcoin ETF Onayını Riske Atabilir!

Belshe, SEC'in onay sürecine geçmeden önce borsa ve gözetim işlemlerini birbirinden tamamen ayırabileceğini öngördü.

Bu uyarıcı bakış açısı, ETF hikâyesinin çok ilginç bir noktasında ortaya çıkıyor. Birçok ETF analisti, Ocak ayında onay olasılığının yüzde 90 olduğunu tahmin ediyor.

Fakat SEC'in ETF başvurularını reddetme konusunda bir geçmişi var. Düzenleyici kurum, daha önce piyasa manipülasyonu ve yetersiz müşteri koruması ile ilgili endişeleri gerekçe göstermişti. BlackRock, Haziran ayında spot Bitcoin ETF'i için başvuru yapan önemli oyunculardan biri olmuştur. 

Çarpıcı Açıklama: Dev Borsa, Bitcoin ETF Onayını Riske Atabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar