Ethereum Haberleri

Bitmain, Ethereum Madenciliği için En Yeni Cihazını Piyasaya Sürüyor

Bitcoin ve kripto para madenciliğinde lider şirket olan Bitmain, Ethereum madenciliği için çok özel bir devre ASIC madencilik cihazını piyasa sürüyor. Yeni Bitmain madenci donanımı Ethereum madencilik endüstrisinin geliştiricileri ETH ağının hisse kanıtına geçişine hazırlanırken bile, iş kanıtı konusunda verimi ikiye katlayacak.

Bitmain yeni Antminer E9’u tanıttı

Bitmain, yeni Antminer E9 için bir video yayınladı ve yeni ürünün 32 ekran kartının işini yapacağını iddia ediyor. Ekran kartları ise genellikle hem kripto para madencileri tarafından hem PC oyuncuları tarafından tercih ediliyor. Bitmain reklamında yeni ürünün saniyede 3 gigahash üretebileceğini söylüyor, en iyi ekran kartları saniyede sadece 40 megahash üretiyor.

Ethereum ve diğer sözde Bitcoin’in SHA-256’sından farklı bir hash algoritması kullanan blok zincirleri gibi sadece madencilik amacıyla hash üretmek için tasarlanmış ASIC’lerden gelen hashleri reddeder Yine de E9 ve diğer kripto para ASIC’lerinde de olduğu gibi kripto para madencilik üreticileri bu sınırlamalar etrafında yollarını her zaman bulmuşlardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitmain'den yeni Jihan Wu kararı

Ethereum madenciliğinde üretici savaşı devam ediyor

Bitmain’in yeni ETH odaklı ürününün çıkışı ekran kartı üreticisi Nvidia’nın ETH madenciliğine özgü ekran kartlarını piyasaya sürmesini takip ediyor. Nvidia’nın ETH’ye odaklı ekran kartı ise kripto para pazarında madencilik patlaması yaşanan, tedarik zincirlerinin sıkıştığı ve oyuncular için ekran kartı maliyetlerinin artığı bir döneme yanıt olarak geldi.

Madenciler ekran kartlarını satın aldıkça, iş kanıtları ortak fikir algoritmasını kullanan Ethereum madencilik endüstrisi arasındaki gerginlikte artıyor. ETH geliştiricileri ise Ethereum 2.0’da yeni bir ağa ve hissenin kanıtları ortak fikir algoritması üzerinde çalışıyor.

Ethereum’un yüksek işlem ücretlerini azaltmak için tasarımında değişiklikler yapılsa bile (işlem ücretlerinin bir yüzdesini yakan son madenci karşıt EIP 1559 kuralı gibi), madenciler yeni kanıt için bu Ethereum zincirini terk edeceklerine dair hiçbir gösterge göstermiyor. Bazı uzmanlar Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra en az bir yıl boyunca Ethereum madencilik faaliyetinin devam etmesini beklediklerini söylüyor.

Ethereum (ETH) Madencilik Rehberi… Detaylı Anlatım

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu