Kripto Para Haberleri

Bitmain’de Neler Oluyor?

Lider Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitmain bugün resmi bir açıklamada şirketin kurucu ortağı Micree Zhan’ı hissedarlarından ve çalışanlarından önce kendi çıkarlarına öncelik verdiği için “şiddetle kınadığını” açıkladı.

Bitmain:

“Zhan, şirketin ve tüm çalışanların ortak çıkarlarını görmezden geldi ve korona virüsü salgını döneminde kötü niyetli bir dava açtı. Bu, şirketin normal işlemlerini ve büyümeyesini etkiliyor.”

Zhan geçen Ekim ayında görevden alındı ​​ve o zamandan beri Bitmain’in kontrolünü yeniden ele geçirmek için iki kez dava açtı.

Geçen ay, Çin’in Fujian eyaletindeki Changle Bölge mahkemesi, Zhan’ın Bitmain’de sahip olduğu hisselerin %36’sını dondurdu.

Bugün Bitmain bu mahkeme kararının “yalnızca yargısal prosedür kararı” olduğunu, davanın devam ettiğini ve nihai kararın henüz açıklanmadığını söyledi.

Bitmain:

“Zhan, hiçbir gerçek ve yasal dayanağı olmadan şirketin %36 hissesine sahip olduğunu iddia ediyor. Bu davanın sonucu ne olursa olsun Bitmain’in normal üretimi ve işlemleri üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.”

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu