Kripto Para Haberleri

BitMEX, Eylül’de Bazı Kullanıcılarını Engelleyecek

Kripto para türevleri borsası BitMEX, tüm Ontario tabanlı kullanıcıları önümüzdeki aydan itibaren platformunda engelleyecek.

BitMEX Bazı Kullanıcılarını Engelleyecek

 

 

BitMEX

http://BitMEX.com

Borsa, kısıtlamaların Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) tarafından “zorunlu kılındığını” ve son zamanlarda düzenleyicilerin kripto paralara açıklık getirdiğini belirtti.

Ocak ayında OSC, menkul kıymet yasalarının kripto para borsaları için geçerli olup olmadığını açıklayan ek bir kılavuz yayınladı. Düzenleyici kurum menkul kıymetler mevzuatının, emtia olan kripto paraların alım satımını kolaylaştıran kripto para borsaları için geçerli olabileceğini, çünkü kullanıcıların kripto paralara ilişkin sözleşmeye dayalı haklarının kripto paraları bir türev, bir menkul kıymet veya ikisini de birden oluşturabileceğini açıkladı.

Borsa, düzenleme çabalarını desteklediğini, ancak Ontario kullanıcılarının 1 Eylül’den itibaren platformuna erişmesini engellediğini söyledi. Mevcut müşteriler, borsada yeni bir pozisyon açamayacak veya mevcut bir açık pozisyonda sipariş veremeyecek. Borsa, mevcut açık pozisyonların 4 Ocak 2021’e kadar kapatılması gerektiğini, aksi takdirde borsanın bunları zorla kapatacağını söyledi. Borsa bu kısıtlamaların yalnızca Ontario için geçerli olduğunu ve Kanada’nın geri kalanı için geçerli olmadığını doğruladı.

Nisan ayında BitMEX, Japonya merkezli kullanıcıların platformuna erişimini engelledi ve geçen ağustos ayında borsa Hong Kong, Bermuda ve Seyşeller’deki tüccarları engelledi. Öte yandan ABD merkezli kullanıcıların borsaya erişimi 2015’ten beri yasak. Borsanın diğer kısıtlanmış yargı alanları arasında Kanada, Çin, Kuzey Kore ve İran’daki Québec bulunmaktadır.

“Ethereum Classic’in Hash Oranı Serbest Düşüşte” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ethereum-classicin-hash-orani-serbest-dususte/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu