BitMEX fonlar 5.5 milyon dolar yükseldi

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatındaki son kritik düzeydeki düşüşler kripto para yatırımcılarını panik yapmaya sürükledi. Panik yapan kripto para yatırımcıları hemen satış yaptı.

Topluluk, Bitstamp’ta yaklaşık 5.000 BTC’lik dev bir satış emrinin tetiklendiğini fark etti; Ve kripto para borsası bu konu hakkında hemen bir inceleme başlattıklarını açıkladı. Borsa konu hakkında kamuoyunu bilgilendirdi ve soruşturma başlattıklarını söyleyen resmi bir açıklama yaptı.

Bitcoin fiyatı Bitstamp ve BitMEX’te 6.194 dolara kadar düştü, sonrasında ise 6.380 dolara yükseldi. Bir çok yatırımcı yaşanan olaydan dolayı BitMEX’i suçladı. Bazı kullanıcılar olay hakkında ne olup bittiğinin açıklanmadını istedi.

BitMEX, Bitcoin XBT türevini alan bir kaldıraçlı işlem platformudur. Borsa, XBT-USD Daimi Sözleşmesi ve XBT Vadeli İşlem Sözleşmeleri için BitMEX.BXBT Endeksi’ni kullanıyor.

BitMEX .BXBT Endeksi her dakika Bitcoin fiyatını takip ediyor. Bitcoin fiyatı, BitMEX Endeksi’ndeki son fiyattan hesaplanır. BXBT endeks fiyatı birçok sayfada geçerli Bitcoin fiyatı olarak gösteriliyor.

BitMEX yalnızca fiyat için iki borsaya dayandığından ve borsalardan biri etkilendiğinden, Bitcoin fiyatı da BitMEX’te daha düşük oluyor. Bu nedenle büyük öneme sahip olduğunu söylemek mümkün.

Bitcoin fiyatındaki son düşüşlerin piyasadaki etkisi ise kripto para yatırımcılarının büyük oranda satışlar yapmasına ve buna bağlı olarak kripto para birimlerinin değerinin düşmesine sebep oldu. Yatırımcılar binlerce dolar değerinde satışların sürecek olduğunu düşündüklerini ve piyasada daha büyük düşüşler olacağını iddia etti.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!