Kripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme! BitMEX için av başladı, BitMEX sona mı geliyor?

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ABD’de onay almadan kripto para türev platformu işlettikleri ve Kara Para Aklamasının Önlenmesi (AML) yasalarına uymadıkları iddialarıyla BitMEX’in 3 kurucusuna tutuklama emri çıkarttı. Lider borsanın kurucularından biri olan Samuel Reed ise kısa süre önce tutuklandı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun resmi açıklamasına göre Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed BitMEX platformunu farklı şirketler aracılığıyla yönetiyor. Aynı zamanda HDR Global Trading Limited, 100x Holding Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX) şirketleri bu kişiler ile müşterek olarak davalılardır.

Yukarıdaki iddialara ek olarak Arthur Hayes, Ben Delo, Samuel Reed ve Gregory Dwyer ABD banka gizlilik yasasını ihlal etmekten dolayı federal suçlamalarla karşı karşıyadır.

BitMEX

https://www.bitmex.com

BitMEX neden dava edildi?

Kısa süre önce başlayan BitMEX’e karşı yasal işlemler ve tutuklama emirler lider kripto para türevleri borsası için büyük bir sorun oluşturabilir.

BitMEX’e karşı ABD yetkililerinin neden böyle bir karar aldığına bakacak olursak, borsa hakkında bu dava 2014 Kasım ayında açılmıştır. Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed tarafından yönetilen ve dünyanın en büyük kripto para türevleri borsası olduğunu iddia eden BitMEX şikayetlere göre en basit uyum yöntemlerini uygulayamamıştır.

Yukarıdaki iddialara ek olarak borsa CFTC’den izin almamıştır ve yüzden CFTC kurallarını, KYC prosedürlerini, müşteri bilgilerini ve kara para aklama prosedürlerini ihlal etmekten dolayı dava edilmiştir. Buna ek olarak BitMEX, en büyük kripto para türev borsası olduğunu iddia etmesine rağmen CEA ve CFTC yasalarına uygun olan herhangi bir güvenlik önlemi almamıştır.

“Son dakika! DeFi öldü mü?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-defi-oldu-mu/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün