Anasayfa Sektörel BitMEX'ten Yeni Hizmet: Tahmin Yaparak Gelir Elde Edilecek!

BitMEX'ten Yeni Hizmet: Tahmin Yaparak Gelir Elde Edilecek!

Sektörel

BitMEX, yatırımcıların çeşitli olayların muhtemel sonuçlarını tahmin ederek gelir elde edebilecekleri yeni bir hizmeti duyurdu.

BitMEX'ten Yeni Hizmet: Tahmin Yaparak Gelir Elde Edilecek!

Büyük kripto türev borsası BitMEX, yatırımcıların kriptodan geleneksel finansa kadar değişen gerçek dünya olaylarının olası sonuçlarını tahmin edebilecekleri ve tahminlerinden gelir elde edebilecekleri "Tahmin Piyasaları" adlı yeni bir hizmet sundu. 

BitMEX, yeni kripto para türevleri ürününün 13 Eylül'de platformda alım satıma açıldığını duyurdu. Şu anda kripto endüstrisinde manşetlere çıkan konulara odaklanan üç ilk tahmin sözleşmesi halihazırda yatırımcıların kullanımına sunulmuş durumda.

BitMEX'ten Yeni Hizmet: Tahmin Yaparak Gelir Elde Edilecek!

FTX, ETF ve Sam Bankman-Fried için Spekülasyon Yapılacak

Aralık 2026'da sona erecek olan ilk sözleşme, kullanıcıların FTX'in müşteri taleplerinin geri kazanım oranını tahmin etmelerine imkân tanıyacak. Şu anda iflas işlemlerine dâhil olan FTX, Kasım 2021'de kullanıcıların varlıklarının platformda sıkışıp kalmasıyla çöktü. Zor durumdaki şirket, alacaklılara ödeme yapmak için 3,4 milyar dolar değerinde kripto varlığını tasfiye etmek üzere onay istiyor.

İkinci sözleşmede ise yatırımcılar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Bitcoin ETF'inin potansiyel onayı ya da reddi üzerine spekülasyon yapacak. Komisyon, vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF'lerine yeşil ışık yakarken henüz spotlara dayalı benzer bir ürünü onaylamadı.

BlackRock, Invesco ve WisdomTree gibi kurumların SEC nezdinde bekleyen başvuruları bulunuyor ve Franklin Templeton da kısa süre önce bu listeye katıldı. Bu sözleşme, 17 Ekim 2023 tarihinde sona eriyor. Bu arada Grayscale'in SEC'e karşı kazandığı son zafer, düzenleyicinin yakında bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayacağına inanan yatırımcılara biraz umut verdi.

Üçüncü sözleşme, kullanıcılara eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'in hapis cezasına çarptırılıp çarptırılmayacağını tahmin etme şansı sunuyor ve sözleşme 25 Aralık 2026'da sona eriyor. Birçok suçlamayla karşı karşıya olan Bankman-Fried suçsuz olduğunu savunmaya devam ediyor. Yargıç Lewis Kaplan, SBF'nin 3 Ekim 2023'te yapılması planlanan duruşmasından önce defalarca yaptığı geçici tahliye taleplerini reddetti.

BitMEX'ten Yeni Hizmet: Tahmin Yaparak Gelir Elde Edilecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar