Bitstamp soruşturma başlattıklarını duyurdu

1 Dakikada Okunabilir


CMC verisi olsun olmasın, dünyanın kısa sürede sona ermeyecek olan büyük kripto para birimi arasında 1. sırasındaki Bitcoin [BTC], bugün erken saatlerde pazarda büyük bir düşüş yaşadı ve akşam 21.00’da da düşüşler devam ediyor durumdaydı.

Birkaç gün içinde 2.000 doları aşan kripto paranın değeri, iki saatte 1500 dolardan daha fazla yükselebildiği gibi aynı zamanda tam tersi düşüşte olabileceğini göstermiş oldu.

Bu düşüş aynı zamanda BitMEX kripto para birimi borsasında 207 milyon dolar değerinde uzun pozisyonun tasfiyesiyle de etkili oldu.

İlginçtir, BitMEX’in fiyat endeksi Bitstamp ve Coinbase Pro’daki fiyat kullanılarak değer biçilmektedir. BitMEX’in fiyat endeksinin yüzde 50’si Bitstamp olduğundan, büyük bir uzun süreli tasfiyeye yol açtı ve bu da pazarın çökmesine neden olan etkenlerden bir tanesi olarak değerlendirilmesinde ve iddia edilmesinde büyük bir rol oynadı.

Bu konuda, Bitstamp resmi Twitter platformundanda konu hakkında bir kamuoyu açıklaması yapılmadı değil.

2/2: Sipariş defterimizde büyük çaplı harekete neden olan her olayı yakından inceliyoruz ve hemen bir vaka araştırması başlattık.

CoinMarketCap’a göre, basın zamanında, Bitcoin 124 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 7.180 dolardan işlem görüyordu. Kripto para biriminin işlem hacmi 31 milyar dolar iken, piyasa hacmi henüz tüm yaşanan sorunlara ve kripto para birimlerinin değer düşüşlerine rağmen oldukça iyi durumda gözüküyor. Yatırımcılar, kripto para birimini satsa da alımlarda devam etmekte.


error: Kopyalama Engellendi!