Coin Fiyatı

BitTorrent (BTT) Fiyatı ve Grafiği – 1 BitTorrent (BTT) Kaç TL Kaç Dolar?

BitTorrent (BTT) Nedir?

BitTorrent (BTT), TRC-10 tokenidir ve Binance Launchpad’de BTT kodu altında piyasaya sürülmüştür. BitTorrent, P2P (eşler arası) dosya paylaşım ağı olarak tanımlanır.

BTT tokeni, BitTorrent Vakfı’nın Tron Vakfı tarafından satın alınmasının ardından BitTorrent ağının bir parçası haline geldi. BitTorrent ağında BTT tokenlerinin tanıtılmasına öncülük eden proje, “Project Atlas” olarak biliniyordu. Peki, BitTorrent ağı nasıl bu kadar başarılı oldu? BitTorrent Vakfı, teknik incelemesinde 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu. Öte yandan, Bitcoin’i geçerek dünyanın en büyük merkeziyetsiz protokolü olduğunu bildirdi.

BitTorrent’in nasıl işlediğine bakmadan önce BitTorrent sisteminde bulunan bazı teknik terimleri ve süreçleri kavrayalım. BitTorrent ağında yabancılarla dosya paylaşımı “seeding” olarak bilinir. (Torrent protokolünde seed, “kaynak” anlamına gelir). Kullanıcının paylaştığı dosya “torrent” olarak anılır. Belirli bir dosyanın parçalarını bulunduran bütün bilgisayarlar ise “swarm” olarak adlandırılır. Dosya indirme işleminden sonra seeding sürecine katılmadan sistemden ayrılanlar, “leeching” olarak bilinen bir eylemin parçası haline gelir. (Torrent protokolünde leech, “sömürücü” anlamında kullanılır). Bu, BitTorrent ağında bencil bir eylem olarak kabul edilir.

Kullanıcıları seeding için ödüllendirme, 2019 senesinde BitTorrent Speed’in duyurulması ile başladı. Böylece kullanıcılara seeding karşılığında BTT tokenleri verilmeye başlandı. Kullanıcılar, BitTorrent ağında dosyalarını seed ettikleri ve depoladıkları için ödüller alırken, bu durum da söz konusu ağda daha fazla kullanıcı tarafından dosyaların seed edilmesini ve depolanmasını sağladı.

İlgili İçerik: BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

BitTorrent topluluğu, hızlı bir şekilde büyük dosyaları indirebilir. Kullanıcıların BitTorrent’ten aldığı BTT tokeninin bir piyasa değeri vardır. Seeding karşılığında itibari para almak isteyen herhangi bir kullanıcı, Binance gibi bir kripto para borsasında BTT tokenlerini takas edebilir.

Video içeriği üreten bir kreatif ajans, söz konusu videoları dağıtmak için BitTorrent kullanmak isterse video dosyasını torrent olarak bilgisayarlarına yükler. Dosya ilk olarak ajansın bilgisayarında depolandığı için bilgisayar, bölünmemiş dosya ile birlikte seed olarak adlandırılır. Bundan sonra dosyanın dağıtımı küçük parçalar halinde gerçekleşir. Dosyayı indirmek isteyenler, bunu BitTorrent istemcisi vasıtasıyla gerçekleştirebilir.

Kullanıcılar, dosyayı indirmek için BitTorrent istemcisi vasıtasıyla talepte bulunur. Bu kullanıcılar, daha sonra dosyaları parçalar halinde almaya başlar. Belirli bir süre boyunca kullanıcılar, diğer bilgisayarlarda depolanmış dosyaları da alır. Dosyanın ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak indirme işlemi dakikalar ya da saatler içerisinde başarılı bir şekilde halledebilir.

BitTorrent (BTT) Hangi Borsalarda Bulunur?

BitTorrent (BTT); Huobi Global, Binance, Bithumb, KuCoin, Gate.io ve Bittrex gibi popüler kripto para borsalarında bulunur. Tron blok zincirinin TRC-10 standardını kullanan BitTorrent (BTT), dosya paylaşımını teşvik eder. Kullanıcılara seeding karşılığında BTT tokenlerinin verilmesiyle daha fazla kullanıcı tarafından dosyaların seed edildiğini ve depolandığını belirtmiştik. Şirket, merkeziyetsiz depolama çözümleri gibi, BitTorrent (BTT) için daha fazla kullanım durumu sağlamayı planlıyor.

BitTorrent (BTT) Fiyatı ve Grafiği – 1 BitTorrent (BTT) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika BitTorrent (BTT) Fiyatı 2021

BitTorrent (BTT) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, BitTorrent (BTT) fiyatı şu anda TL seviyesinde. BitTorrent (BTT), 13 Mart 2020 tarihinde 0,0001394 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, BitTorrent (BTT), 5 Nisan 2021 tarihinde 0,01426 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BitTorrent (BTT) Piyasa Değeri

BitTorrent (BTT) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. BitTorrent (BTT) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 2,165,379,518 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 51 olan BitTorrent’in (BTT) toplam arzı 990,000,000,000 BTT olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 659,952,625,000 BTT yer alıyor.

Toplam arzın yüzde 6’sının halka açık satışta, yüzde 2’sinin özel satışta ve yüzde 9’unun seed satışında kullanıldığı belirtilirken, yüzde 19’unun ise BitTorrent ekibine ve BitTorrent Vakfı’na gittiği aktarılıyor. Söz konusu arzın yüzde 20’sinin TRON Vakfı’na, yüzde 19,9’unun BitTorrent ekosistemine gittiği ifade edilirken, yüzde 20,1’inin farklı aşamalarda düzenlenecek olan lansmanlar için, yüzde 4’ünün ise ortaklık faaliyetleri için tahsis edildiği belirtiliyor.

BitTorrent (BTT) Hacmi

24 saatlik BitTorrent (BTT) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. BitTorrent (BTT) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 492,425,586 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

BitTorrent (BTT) Grafiği

BitTorrent (BTT) grafiğine baktığımızda, 2020 senesinin başında 0,001705 dolar seviyesinde işlem gördüğünü, 13 Mart 2020 tarihinde ise tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,0001394 dolara gerilediğini fark ediyoruz. Söz konusu tarihte BitTorrent (BTT) piyasa değerinin 276,170,129 dolar ve işlem hacminin 505,011,747 dolar olarak gerçekleştiğini görüyoruz.

2020 senesinin sonunda 0,002129 dolar seviyesinde işlem gören BitTorrent (BTT), 5 Nisan 2021 tarihinde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,01426 dolara yükseldi. Söz konusu tarihte BitTorrent (BTT) piyasa değeri 55,342,643,655 dolar ve işlem hacmi ise 81,025,743,817 dolar olarak kayıtlara geçti.

Şu anda dolar seviyesinde işlem gören BitTorrent’in (BTT) piyasa değeri dolar olarak ifade edilirken, işlem hacmi ise dolar olarak belirtiliyor.

BitTorrent (BTT) grafiği şu şekilde:

BitTorrent (BTT) Alınır mı?

Wallet Investor, BitTorrent (BTT) için “bir senelik yatırım bakımından harika bir seçenek” değerlendirmesini yapıyor. İyi bir getiri elde etmek isteyenlerin BitTorrent (BTT) tercih edebileceğine dikkat çekiliyor. BitTorrent (BTT) fiyatının bir sene içerisinde 0,00787 dolara kadar ulaşabileceği, yani bir sene içerisinde yüzde 190’dan fazla kâr sağlanabileceği belirtiliyor. Haliyle BitTorrent’e (BTT) yatırım yapmanın kârlı olabileceği vurgulanıyor.

5 senelik tahminlerine de yer veren Wallet Investor, BitTorrent (BTT) için uzun vadeli bir artış beklendiğini aktarıyor. Buna göre, BitTorrent (BTT), 27 Haziran 2026 tarihinde 0,0293 dolara kadar yükselebilir. Şu an yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 1,000 doları geçebilir.

İlgili İçerik: BitTorrent (BTT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

BitTorrent (BTT) Madenciliği

BitTorrent platformuna ait protokol, yetkilendirilmiş hisse ispatı (delegated-proof-of-stake) denilen konsensüs mekanizmasına dayanır. Bu yüzden, Bitcoin’ndeki gibi geleneksel bir şekilde BitTorrent (BTT) madenciliği yapmak imkânsızdır.

BitTorrent (BTT), kullanıcıların, büyük dosyaların indirilmesi için ödeme yapmalarına imkân sağlar. Öte yandan, indirme işleminin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla kullanıcıların, daha fazla bant genişliği için ödeme yapmalarına olanak sağlar. Bu da BitTorrent ağında daha fazla dosya depolanmasının ve herhangi bir kullanıcı tarafından indirme işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesinin önünü açar.

Bilgisayarlarında depolanan dosyaların tam kopyasını paylaşan bütün kullanıcılar, BTT tokenleri ile ödüllendirilir. Bu da pahalı bir ekipmana gerek olmadığı, herhangi bir kullanıcının “staking”e katılabileceği ve söz konusu kullanıcının bilgisayarında sadece dosyaları depolayıp bu dosyaları başkalarıyla paylaşarak ödüller kazanabileceği manasına gelir. Yani iyi miktarda BitTorrent (BTT) ödülü kazanmak istiyorsanız, bunun için bilgisayarınızda çok sayıda dosya depolamanız yeterli olacaktır.

BitTorrent (BTT) Yorumları

BitTorrent (BTT) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

BTT’yi hem hızlı olması hem de düşük masraflı olması nedeniyle transferlerimde sık sık kullanıyor. Hem 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşıyor hem de 3-4 liralık bir masraf çıkıyor. Daha iyi alternatifler de olabilir. Fakat ben BTT’ye birçok konuda güveniyorum.

Uzun bir süre boyunca 0,074-0,077’den aldım ve 0,0081-0,0086’dan sattım. Gece yatmadan önce 0,077’ye alış emri koydum. Sabah saatlerinde 0,090’ı geçtiğine dair bir bildirim aldım. İyi ki bozdurmamışım. Daha sonra 0,105’ten bırakıp 5 bin lira kâr elde ettim.

Geleceğe yatırım olarak BTT aldım. 3 senelik bir zaman dilimi belirledim. Yani 3 sene sonra ölmezsem zengin olabilirim.

Bir gün içerisinde beni 10 bin TL zarara uğratan ama daha sonra yeniden geri toplayan kripto. Garip bir dünyada yaşıyoruz.

İlgili İçerik: Bittorrent (BTT) Yorum ve Tahminleri 2021

BitTorrent (BTT) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, BitTorrent (BTT), Ağustos ayında ortalama 0,00464478 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 0,00388989 dolar ve Ekim ayında ortalama 0,00400488 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen BitTorrent (BTT), Kasım ayında ortalama 0,00373810 dolar ve Aralık ayında ise ortalama 0,00456440 dolara denk gelebilir.

Gov Capital tarafından aktarılan günlük tahminlere baktığımızda, BitTorrent (BTT), Ağustos’un ilk günü 0,00265 dolar, Eylül’ün ilk günü 0,00270 dolar, Ekim’in ilk günü 0,00275 dolar, Kasım’ın ilk günü 0,003057 dolar ve Aralık’ın ilk günü 0,003068 dolar seviyesinde işlem görebilir. BitTorrent (BTT), 2022 senesinde açılışı 0,00329 dolar ile yapabilir.

BitTorrent (BTT) Güvenilir midir?

BitTorrent, kullanıcı varlıklarını güvence altına almak amacıyla en yüksek düzeyde güvenlik tedbirleri aldığını ifade ediyor. Fakat yine de kripto para biriminin doğal bir riske sahip olduğuna dikkat çekiliyor. Söz konusu şirket, kullanıcıların, kötü amaçlı yazılım ya da benzer programlar şeklindeki hırsızlıklara karşı kendilerini korumaları için biyometrik doğrulama gibi seçenekleri kullanmalarını tavsiye ediyor.

Peki, BitTorrent (BTT) fiyat bakımından da güvenilir mi? Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, BitTorrent (BTT), ilerleyen zamanlarda en düşük 0,01098451 dolar, en yüksek 0,01336421 dolar seviyesinde işlem görebilir. Söz konusu tahminler doğrultusunda, BitTorrent (BTT) fiyatının gelecekte artacağı ve bu nedenle kârlı bir yatırım olarak görülebileceği söylenebilir.

BitTorrent (BTT) fiyatının, bir sene içerisinde 0,00501079 dolara ulaşması bekleniyor. BitTorrent (BTT) fiyatının, 2 sene sonra 0,00587458 dolar, 3 sene sonra 0,00765111 dolar, 4 sene sonra 0,00763398 dolar, 5 sene sonra 0,01002304 dolar, 6 sene sonra 0,01073990 dolar ve 7 sene sonra ise 0,01139658 dolara kadar ulaşacağı öngörülüyor.

BitTorrent (BTT) Nereden Satın Alabiliriz?

BitTorrent (BTT); dünya genelinde bulunan çok sayıda kripto para borsasında mevcuttur. En popüler kripto para borsalarından biri olan Binance’den BTT satın alabilirsiniz. Bunun dışında BTT’yi Huobi Global, Bithumb, KuCoin, Gate.io ve Bittrex gibi kripto para borsalarından da satın alabilme imkânınız var. BTT, ilerleyen dönemde daha da popüler hale geldikçe daha fazla kripto para borsasında listelenecektir.

BitTorrent (BTT) Fiyatı ve Grafiği – 1 BitTorrent (BTT) Kaç TL Kaç Dolar?

1 BitTorrent (BTT) Kaç TL?

1 BitTorrent (BTT) şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. BitTorrent (BTT), şu ana kadar en yüksek 0,1241 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,001213 TL olarak gerçekleşti.

1 BitTorrent (BTT) Kaç Dolar?

1 BitTorrent (BTT) şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. BitTorrent (BTT), şu ana kadar en yüksek 0,01426 dolara ulaştı. En düşük seviye ise 0,0001394 dolar olarak gerçekleşti.

BitTorrent (BTT) Yükselir mi?

BitTorrent (BTT) hakkında yapılan tahminlere hep birlikte göz atalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, BitTorrent (BTT), 2022 yılında 0,00457574 dolar, 2023 yılında 0,00607405 dolar, 2024 yılında 0,00711867 dolar, 2025 yılında 0,00803401 dolar, 2026 yılında 0,00964431 dolar, 2027 yılında 0,01073990 dolar ve 2028 yılında 0,01243362 dolara kadar ulaşabilir.

Wallet Investor, BitTorrent (BTT) fiyatının bir yıl içerisinde 0,00787 dolar ve 5 yıl içerisinde ise 0,0293 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. Yani şu anda yapacağınız 100 dolarlık yatırımın, 2026’da 1,000 doları geçebileceği vurgulanıyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre ise BitTorrent (BTT) fiyatı, 2022’nin başında 0,00329 dolar, 2023’ün başında 0,00751 dolar, 2024’ün başında 0,0141 dolar, 2025’in başında 0,0214 dolar ve 2026’nın başında 0,03039 dolar seviyesinde işlem görebilir.

BitTorrent (BTT) Ne Zaman Çıktı?

BitTorrent, aslında 2001 senesinde oluşturuldu. Tron CEO’su olan Justin Sun, protokolün verimliliğini kripto para birimi ile artırmak amacıyla 2018 senesinin Temmuz ayında BitTorrent’i satın aldı. Söz konusu isim, protokolü 140 milyon dolara satın almasının ardından ilk dijital para arzını gerçekleştirdi. İlk dijital para arzı ile yalnızca 15 dakika içerisinde 7,2 milyon dolar toplandı.

2019 senesinin Şubat ayında BTT tokeni piyasaya sürüldü. BTT tokeni, açılışı 0,0012 dolar ile gerçekleştirdi. Tron blok zincirinin TRC-20 standardını kullanan BTT, dosya paylaşımı yapanlara ödül olarak verilmeye başlandı.

BitTorrent (BTT) Kurucusu Kim?

BitTorrent, kripto para piyasasında çok iyi tanınan girişimci ve geliştirici Bram Cohen’in parlak bir buluşudur. Cohen, materyal edinmeyi pahalı ve yavaş bir hale getiren eğlence endüstrisini değiştirmek için BitTorrent’i tasarladığını duyurdu. Söz konusu platform, birçok yasal mücadeleye tanıklık etti. Cohen, kullanıcıların film ve müzik gibi dosyaları kendi aralarında paylaşmalarına imkân tanıyan platformun, telif haklarını ihlâl etmediğini öne sürdü.

TRON, 2018 senesinde BitTorrent’i satın aldı. Böylece söz konusu platform, tamamen TRON’un CEO’su olan Justin Sun’ın kontrolü altına girdi. Sun, TRON’un reklamını gerçekleştirmek için koronavirüsü kullanmış, bu durum tepkilere neden olmuştu. Söz konusu isim, ayrıca kripto karşıtı Warren Buffett ile öğle yemeği yemek ve onunla kripto para piyasasını tartışmak için bir hayır kurumu müzayedesinde 4,5 milyon dolar teklif etmişti.

Öte yandan, TRON, BitTorrent platformuna BTT tokenini dâhil etmesiyle biliniyor. BTT tokeni, Tron’un blok zincirinde piyasaya sürüldü. Bu, BitTorrent’e merkeziyetsiz özellikler ekleme girişimlerinin bir parçası olarak değerlendirildi.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu