Anasayfa Coin Rehberi BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

Coin Rehberi

BTT, Tron platformu üzerine inşa edilen bir TRC-10 tokeni olarak karşımıza çıkıyor. 2011 yılında hayata geçirilen proje kapsamında BTT protokolü ile entegre

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

BTT, Tron platformu üzerine inşa edilen bir TRC-10 tokeni olarak karşımıza çıkıyor. 2011 yılında hayata geçirilen proje kapsamında BTT protokolü ile entegre biçimde çalışmak adına tasarlanmış ve başarılı bir şekilde uygulanmıştır. BTT, internet dünyasının ilk merkeziyetsiz ağlarından biri ve bu bağlamda sektör için büyük önem arz ediyor diye düşünüyoruz.

Aylık 100 milyondan fazla kullanıcıdan bahsediliyor ve bu da sektördeki en popüler ağlardan biri olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor. BTT’nin white paper’ı ile birlikte Bittorrent’te dosya paylaşımını daha verimli ve daha hızlı hale getirmek gibi bir hedef belirlenmiş ve an itibarıyla baktığımızda bu hedefe de kısa süre içerisinde erişim sağladıklarını net bir şekilde görebiliyoruz.

Bittorrent’te dosya paylaşımı yapmak, bazı eşler içeriyor ve buna pers adı veriliyor. Dosyanın tam kopyası yani tümü ise seed olarak nitelendirilir. Tohum olarak belirtmek de mümkündür. Dilerseniz BTT ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm detayları da alt başlıklara halinde sizlere sunmuş olalım.

Bittorrent (BTT) Ne İşe Yarar?

İnternet ortamında ve yine bu protokol üzerindeki dosya alış verişlerini çok daha hızlı ve çok daha güvenilir bir seviyeye taşımak adına oluşturulan projelerden biri ve kısa süre içerisinde başarıya ulaştığını da unutmamak gerekiyor. Kullanıcılar, ortak paylaşımlar ile birlikte veri alış verişi yapabiliyor ve hatta onay verdikleri takdirde download esnasında ilgili dosyayı paylaşıma açık hale getirme şansları da var.

Bittorrent (BTT) Nereden Alınır?

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

Binance aracılığı ile temin edebiliyorsunuz. Sektörün en yüksek işlem hacmine sahip olan adreslerinden biri olan Binance, BTT’yi listelemiş durumda. Kimlik onayı olmadan işlem yapabilir ve zamanı lehinize çevirebilirsiniz. Yine Binance ile birlikte Paribu gibi sektörün diğer dev borsalarında da BTT ile karşı karşıya geliyor ve satın alma işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Bittorrent (BTT) Nasıl Alınır?

binance hesaplarınızda Türk Lirası varlığı karşılığı olarak USDT satın aldıktan hemen sonra USDT/BTT işlem çifti ile birlikte alım yapabiliyorsunuz. Ya da farklı işlem çiftlerini de kullanabilirsiniz ve hesaplarınızda kripto para varlığı olması yeterlidir.

Bittorrent (BTT) Kurucusu Kim?

Kurucu isim Justin Sun olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para dünyasını yakından takip edenler bu isme fazlasıyla aşina.

Bittorrent (BTT) Neden Artıyor?

Tron tabanlı yerel token, ICO desteği ile birlikte muazzam bir yükseliş kaydetti. Bu destek ile birlikte 23,76 milyar BTT’nin 13 dakika ve 25 saniye içerisinde satıldığını duyurdu. Bu gerçekten müthiş bir başarı ve BTT’ye olan ilgi de yine kısa süre içerisinde arttı. Bu süre zarfında çok sayıda yatırımcı kazandığını da ifade etmek gerekiyor. Bittorrent desteği ile birlikte piyasadaki yerini alan ve yükselişini sürdüren bu dijital varlığı sizler de yakın takibe alabilir ve hatta yatırımlarınız için de tercih edebilirsiniz.

Ico Desteği BTT’yi Uçurdu

28 Ocak’ta gerçekleşen BTT satışı, 15 dakikadan daha kısa bir süre zarfında 50 milyar token sarışını da beraberinde getirdi. Bu satış ile birlikte 7.1 milyon dolar değerinde kar edildi ve bu da muazzam bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

Son 24 saatlik süre içerisinde %47’lik bir artışın asıl nedeni de tam olarak budur. BTT, sektörün en dikkat çekici alt coinlerinden biri ve yaşanan bu tür gelişmeler neticesinde daha fazla yatırımcıya ulaşmayı da başarıyor. Piyasa değeri ile birlikte işlem hacmi de her geçen gün biraz daha artıyor ve bu da BTT’yi çok daha kıymetli bir token haline getiriyor diye düşünüyoruz. 

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

Bittorrent (BTT) Fiyatı

0.000002076 dolar.

BitTorrent (BTT) Piyasa Değeri

Toplam piyasa değeri 1,924,942,486 dolar.

1 BitTorrent (BTT) Kaç TL?

0.00003063 Türk Lirası.

1 Bittorrent (BTT) Kaç Dolar?

1 BTT 0.000002076 dolar değerinde.

Bittorrent (BTT) Yükselir mi?

Dosyaların tek bir sunucudan değil, farklı birçok bilgisayardan download edilebilmesine izin veren ve bunu hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir seviyeye taşıyan protokol, internet dünyası için gerçekten büyük bir öneme sahip durumda. Bittorrent desteği ile birlikte her geçen gün biraz daha büyüme ve gelişme kaydediyor. Bu gelişmeler neticesinde yükseleceğini düşünüyoruz. Uzun vadede iyi bir yatırım aracı olabilir ve analistler de bu konuda hem fikir görünüyorlar.

Bittorrent (BTT) Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Madencilik işlemi yapabileceğiniz bir dijital varlık olmadığı ifade ediliyor.

Bittorrent (BTT) Geleceği

İnternet dünyası için önemli protokollerden biri ve dosya download ve paylaşım işleminin merkezi diyebiliriz. Hal böyle olunca dijital dünya varlığını devam ettirdiği sürece Bittorrent de varlığını sürdürecek ve bu durum BTT token’i de güvence altına alacaktır. Geleceği hakkında olumlu konuşabileceğimiz ve hatta bunu gönül rahatlığı ile yapabileceğimiz dijital varlıklardan bir tanesidir. Hatta gelecek yıllarda internet çok daha fazla kullanılmaya başladığında ve benimsendiğinde BTT daha kıymetli bir seviyeye taşınacak.

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

Bittorrent (BTT) Twitter Adresi

Resmi Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz. Resmi Twitter hesaplarını aktif bir şekilde kullanıyor ve çok sık paylaşımda bulunuyorlar. Tüm gelişmeleri birinci ağızdan öğrenmek adına gayet etkili bir iletişim aracı olduğunu düşünüyoruz.

Bittorrent (BTT) Analist Yorumları

Ico desteği ile birlikte neredeyse kendi rekorunu kırmaya hazırlanan BTT, bu yükselişini sürdürecek mi bilinmez ancak internet teknolojisi var olduğu sürece her daim kıymetli bir varlık olarak karşımıza çıkacaktır. Uzun vadede değerlendirebileceğiniz yatırım araçlarından bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor. 2021 yılında analistlerin yükselişe geçecek diyerek listelerine aldığı dijital varlıklardan biri. Yakından takip etmek gerekiyor ve bazı analistlere göre patlama yaşaması mümkün.

Bittorrent (BTT) Ne Zaman Çıktı?

Birçok kaynakta piyasaya çıkış tarihi olarak 2017 gösteriliyor. Bittorrent protokolü ise 2001 yılında sektördeki yerini aldı. Kendi bünyesinde oluşturdukları token’i piyasaya sürdükleri andan itibaren bu token’in birçok borsada listelendiğini de belirtmek gerekiyor. İnternet dünyası ve yine internet kullanıcıları için çok özel bir olum ve her daim ifade ettiğimiz gibi bu teknolojiye ihtiyaç duyduğumuz her an, BTT de gelişme kaydedecek ve çok daha değerli bir dijital varlık olarak karşımıza çıkacaktır. Takip edilmesinde fayda var ve 2021 yılı da BTT’nin yılı olacaktır düşüncesine sahibiz ve yine birçok analist de bu konuda bizimle hem fikir görünüyor.

BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(1)
  • Saygın Saygın Bittorrent ile ilgili çok fazla konuşuluyor. Önünün çok daha açık olacağını düşünüyorum. Boşuna demiyorlar ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye Yanıtla