Anasayfa Sektörel "Black Swan" Yazarı, Popüler Borsayı Hedef Aldı: Değersiz...

"Black Swan" Yazarı, Popüler Borsayı Hedef Aldı: Değersiz...

Sektörel

"Black Swan" yazarı Nassim Taleb, popüler bir kripto para borsasının değersiz olduğunu ileri sürdü.

"Black Swan" yazarı Nassim Taleb, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase'in "değersiz" olduğunu savundu. Taleb, söz konusu paylaşımı pazartesi günü erken saatlerde yaptı.

Taleb, Coinbase borsasının geçen hafta karşılaştığı ve son dört işlem seansında değerinin dörtte birinden fazlasını kaybetmesine yol açan bir dizi geçici kesinti sonrasında bu açıklamayı yaptı. Söz konusu isim; borsanın,  "dehşet verici bir geleceği olan negatif nakit akışı" olduğunu söyledi.

Coinbase hisseleri geçtiğimiz pazartesi günü yüzde 8'den fazla düşüş ile kapandı. Bu da kripto para borsasını Nisan 2021'deki çıkışından bu yana en düşük noktasına iten bir düşüşü genişletti. Taleb, Coinbase'in FTX ile aynı şekilde çöküş yaşamasını beklemiyor. Varlıkları veya çöküş riski hakkında herhangi bir yorum yapmayan Taleb, FTX ile ilgili bir benzetme de yapmadı.

Tanınmış istatistikçiye göre; kripto para endüstrisi, en kötü krizin üstesinden gelmeyi başarsa bile hala "tüyler ürpertici" bir gelecekle karşı karşıya. Açıktan satış yapan ünlü isim Jim Chanos, mayıs ayında düşen ücret geliri nedeniyle Coinbase'in mücadele etmeye devam edeceğini öngörmüştü.

Coinbase Hisseleri Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine İndi 

"Black Swan" Yazarı, Popüler Borsayı Hedef Aldı: Değersiz...

Yatırımcıların merkezi borsalara olan güveninin ikinci en büyük kripto para ticaret platformunun ani çöküşüyle sarsılmasının ardından Coinbase'in hisseleri, 21 Eylül'de tüm zamanların en düşük seviyesine indi.

Bu haftanın başlarında Mizuho Americas kıdemli analisti Dan Dolev; Coinbase'in, en büyük rakiplerinden birinin ani çöküşünden fayda sağlamayacağını iddia ettikten sonra Coinbase hissesini "zaman kaybı" olarak nitelendirdi.

Taleb ise yakın zamanda kripto para endüstrisinin, nakit akışının olmaması nedeniyle bir krizin ortasında olduğunu belirtti. Bilim insanı, kripto sektörünün uzaktan yararlı bir şey üretmeyi başaramadığına inanıyor. Dolayısıyla nakit akışı üretememesi nedeniyle spekülasyona dayanıyor. FTX'in çöküşünden önce Taleb, kripto para endüstrisinin tam anlamıyla bir buzul çağına girdiğini söyledi.

Coinbase, 85 milyar doları aşan piyasa değeri değeriyle halka açıldıktan 19 ay sonra 10 milyar doların altına düştü ve son dört işlem seansında değerinin dörtte birinden fazlasını kaybetti.

FTX'in çöküşünden önce piyasa, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte birkaç işletmeyi iflasa sürükleyen bir "kripto kışı" yaşıyordu. Bu ayın başlarında Coinbase, hem 545 milyon dolarlık zarar hem de üçüncü çeyrek gelirinde önceki yıla göre yüzde 50'den fazla düşüş olduğunu duyurdu. Kripto para borsası, Haziran ayında personelinin yüzde 18'ini işten çıkardı.

Sonraki tasfiye daha da şiddetli oldu. Pazartesi günü Ethereum (ETH), neredeyse yüzde 6 değer kaybederken Bitcoin (BTC) ise yüzde 3'ten fazla düşüş yaşadı. FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto para birimi Solana'yı (SOL) destekledi. Fakat söz konusu kripto para birimi, yalnızca iki hafta içinde değerinin üçte ikisinden fazlasını kaybetti.

"Black Swan" Yazarı, Popüler Borsayı Hedef Aldı: Değersiz... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği (Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Banu Fırıncılar
Web3 Nedir? Web3’e Nasıl Yatırım Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik