Bitcoin Haberleri

Blackrock CIO’su Tesla’nın Bitcoin açıklaması hakkında konuştu

Bir varlığın fiyatı üzerinde bu kadar yıkıcı etkileri olabilecek bir halka açık tweet, her gün duyduğumuz bir şey değildir. Tabi Elon Musk için bu tamamen farklı bir hikâyedir. Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kabul etmeyeceğini açıkladığı duyuru BTC’nin en son düşüşünü hızlandırdı.

Çeşitli farklı borsalarda Bitcoin satış baskısında ani bir artış görüldü ve düşüş eğilimini hızlandırdı. Elon Musk’ın tweetinin kademeli etkisi, BTC’nin ilişkisiz durumunu ve kısa vadeli fiyat yörüngesini sorguladı.

Blackrock CIO’su Tesla’nın Bitcoin açıklaması hakkında:

tesla ve bitcoin

Blackrock CIO’su Rick Rieder, kısa süre önce CNBC’nin Squawk Box röportajında ​​Bitcoin hakkında konuştu; “Bitcoin ilginç bir varlık. Henüz olgunluğa ulaşmamış olabilir.” dedi. Buna ek olarak Blackrock CIO’su Bitcoin’in karşılaştığı zorlukları; temel engellerin oynaklık ve karbon ayak izi olduğunu kabul etmesine rağmen, aşağıdaki sözlerle Bitcoin hakkında boğa olduğunu ima etti:

Bitcoin’in dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım arenasının bir parçası olacağını düşünüyorum… ama bu zorluklar gerçek. Zamanla aşılacaklar.

Anthony Pompliano benzer görüşe sahip

Deneyimli bir bitcoin boğası olan Anthony Pompliano Bitcoin’in son zamanlarda karşılaştığı engellere, yani Tesla sayesinde karşılaştığı kötü reklam “Streisand etkisi” hakkında:

Elon Musk’ın yorumları nedeniyle daha fazla insan Bitcoin satın alacak. Bu Streisand etkisidir. Deliliği durdurun ve gerçeklere dikkat edin. Bitcoin hiçbir yere gitmiyor. Peki bu etkinin önemi tam olarak nedir? ‘Kötü reklam diye bir şey yoktur?’ Atasözünü hiç duydunuz mu?

Anthony Pompliano’nun attığı ilerleyen tweetlerdeki istatistikler, aşağıdaki aramaların trend olduğunu gösteriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Atm’lerinin Sayısı Artıyor!

Blackrock CIO'su Tesla'nın Bitcoin açıklaması hakkında konuştu –

Bir başka gerçek hayat örneği de bir kripto para yasağı tehdidinin kripto paralar ile ilgili giderek artan ilgiyle sonuçlandığı Hindistan’da görülebilir. Bu yasağı çevreleyen spekülasyonlar, aslında kripto paralara yatırım yapan insan sayısını artırdı. Yakın tarihli bir röportajda Binance CEO’su Changpeng Zhao:

En azından Hindistan’daki verilerimizin gösterdiğine göre, aslında daha fazla insanın kripto paralara yatırım yapmasına neden oluyor çünkü yasak gelmeden önce kripto para almak istiyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu