Anasayfa Altcoin BlackRock XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı: Fiyat Böyle Etkilendi

BlackRock XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı: Fiyat Böyle Etkilendi

Altcoin

BlackRock'ın adı kullanılarak sahte bir XRP ETF başvurusunda bulunulduğu tespit edildi. Peki, XRP fiyatı bu duruma nasıl tepki verdi? İşte ayrıntılar...

BlackRock XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı: Fiyat Böyle Etkilendi

Resmî Delaware yatırım tröstleri kayıt web sitesinde BlackRock XRP Trust için bir başvuru göründü ancak sorun şu ki bunu yapan BlackRock değildi. BlackRock XRP Trust ile ilgili sahte haber, bir saat içinde XRP fiyatında yüzde 15'ten fazla artışı ve ardından düşüşü tetikledi. XRP fiyatı şu anda 0,66 dolardan işlem görüyor.

Varlık yönetim firmalarının tröstlerini listeleyen Delaware Dışişleri Bakanlığı Şirketler Bölümü web sitesi, Pazartesi günü BlackRock'a kayıtlı "iShares XRP Trust" adıyla yapılan bir başvurunun ayrıntılarını gösterdi. Bu, sadece bir saat içinde XRP fiyatında büyük bir ralliyi tetikledi ancak birisinin BlackRock'ın adını kullandığının tespit edilmesinin ardından fiyat aynı seviyeye düştü.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, BlackRock'taki kaynağına göre başvurunun sahte olduğunu söyledi. Delaware web sitesinde yer alıyor ancak başvuru BlackRock'a ait değil.

Bu tuhaf bir şey. Asıl mesele kim BLK gibi davranıyor ve yasal isimleri kaydediyor?

Delaware Dışişleri Bakanlığı temsilcisi yorum taleplerine yanıt vermedi. Ayrıca, sahte BlackRock adının web sitesine nasıl girdiği de hemen anlaşılamadı.

ABD SEC'in bir spot Bitcoin ETF'ini onaylamasına ilişkin yüksek beklentiyle birlikte yanlış haberler, kripto topluluğu içinde hızla yayıldı. Haziran ortasında 25.000 dolar olan Bitcoin (BTC) fiyatının son dönemde 37.000 doların üzerine çıkmasının ardındaki en önemli faktörlerden biri de budur.

Nitekim BlackRock, gerçek olan ve ETH'nin fiyatının yükselmesine yardımcı olan Ether tabanlı bir fon için başvuruda bulundu. İlginç bir şekilde aynı BlackRock iletişim adı, hem gerçek Ether hem de sahte XRP başvurularında listelenmiştir.

XRP Fiyatı Nasıl Tepki Verdi?

BlackRock XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı: Fiyat Böyle Etkilendi

XRP fiyatı, BlackRock XRP ETF başvuru haberinin ardından yüzde 15 arttı ancak Bloomberg analistlerinin yanlış olduğunu doğrulamasının ardından hızla düştü.

Fiyat şu anda 0,66 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde yatay seyrediyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 0,645 ve 0,740 dolar olarak karşımıza çıkıyor. İşlem hacmi son 24 saatte yüzde 250 oranında artarak traderların ilgisini çekiyor. 

Kaynak: CoinGape

BlackRock XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı: Fiyat Böyle Etkilendi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar