Anasayfa Bitcoin BlackRock'ın Hamlesiyle Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Gördü!

BlackRock'ın Hamlesiyle Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Gördü!

Bitcoin

BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust'ının DTCC'de listelenmesi üzerine Bitcoin (BTC) fiyatı 35.000 dolar seviyesine ulaştı.

BlackRock'ın Hamlesiyle Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Gördü!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 12'lik büyük bir çıkış yaparak 2023 yılı için yeni en yüksek seviyesi olan 35.000 dolara ulaştı. Bu hamleyle Bitcoin, yılbaşından bugüne kadarki kazancını yüzde 100'ün üzerine çıkardı.

BlackRock Büyük Bir Hamle Yaptı

Son gelişme, BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust'ının DTCC - Depository Trust & Clearing Corporation'da listelenmesiyle ortaya çıktı. Varlık yönetimi devi, ayrıca iShares Bitcoin ETF'ini de bu ayın sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Tüm bunlar, önümüzdeki aylarda ilk ABD spot Bitcoin ETF'inin listelenmesine doğru bir adım daha atıldığını gösteriyor.

Yazının hazırlandığı sırada 670 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, yüzde 12,14 artışla 34,449 dolardan işlem görüyor. Sadece son 24 saat içerisinde BTC, piyasa değerine yaklaşık 100 milyar dolar ekledi.

BlackRock'ın Hamlesiyle Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Gördü!

Grayscale'in Spot Bitcoin ETF'ine Dair Kritik Gelişmeler

Son raporların ardından bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) yönelik beklentiler arttı. Buna, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Grayscale Investments'ın başvurusunu reddetmekte haksız olduğunu tespit eden mahkeme kararına itiraz etmeyeceği yönündeki son gelişme de dâhildir.

ABD federal mahkemesi, 23 Ekim Pazartesi günü yaşanan bir başka gelişmede SEC'in, Grayscale'in spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemesine karar verdi. Bloomberg Intelligence analistleri Elliott Stein ve James Seyffart, spot Bitcoin ETF'inin onaylanmasının neredeyse kesin olduğuna ve takvim belirsizliğini korusa da birden fazla fonun onay almasının beklendiğine inandıklarını ifade ettiler.

Gelişme üzerine konuşan kripto piyasa yapıcısı Keyrock'un Asya Pasifik'teki iş geliştirme başkanı Justin d'Anethan, şunları söyledi:

Likidite, eskisinden biraz daha iyi durumda. Fiyatlar şimdi toparlandı ve bununla birlikte belirli bir miktar likidite var. Yine de 2020-2021 coşkusuyla karşılaştırıldığında hiçbir şey.

Kaynak: CoinGape

BlackRock'ın Hamlesiyle Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Gördü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar