Anasayfa Sektörel Blockchain Analiz Şirketi, 150 Çalışanını Daha İşten Çıkardı!

Blockchain Analiz Şirketi, 150 Çalışanını Daha İşten Çıkardı!

Sektörel

Popüler blockchain analiz şirketi, piyasa gerilemesinin ortasında 150 çalışanını daha işten çıkardı.

Blockchain Analiz Şirketi, 150 Çalışanını Daha İşten Çıkardı!

Blockchain analiz firması Chainalysis, piyasada süregelen gerilemeye ve azalan ticari talebe yanıt olarak 150 çalışanını daha işten çıkarıyor. Bu, işgücünün yüzde 15'inden fazlasını temsil ediyor. 

Forbes tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre; CEO Michael Gronager, Pazartesi akşamı çalışanlara bir e-posta göndererek kararı bildirdi.

Yeni işten çıkarmalar, geçtiğimiz yıl kripto para fiyatlarındaki düşüşün Chainalysis ürünlerine olan talebi sınırlaması ve şirketin odağını ticari pazardan uzaklaştırmasına yol açması ile gerçekleşti. Bunun yerine firma, daha istikrarlı bir gelir akışı sağlayan hükümet sözleşmelerine odaklanacak.

İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Madeleine Kennedy, yaptığı açıklamada, "Kârlılığa ve olgunluğa odaklanacağız ve gelişen piyasa güçleri ışığında çevik olmamızı sağlayacağız." dedi.

İşten Çıkarmalar, Pazarlama Ekibini Etkileyecek

İşten çıkarmaların çoğu, öncelikle özel sektöre hizmet veren pazarlama ve iş geliştirme ekiplerini etkileyecek. Bitcoin fiyatı, Kasım 2021'deki 69.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 60 oranında düştüğü için bu pozisyonlar giderek daha zor hale geldi.

Ticaret gelirlerinin ve blockchain faaliyetlerinin azalmasıyla birlikte kripto para borsalarına ve şirketlere yasa dışı işlemleri tespit etmede ve mevzuata uygunluğu sağlamada yardımcı olan Chainalysis ürünlerine yönelik ihtiyaç da azaldı.

Şirket, halihazırda gelirinin yüzde 70'ini oluşturan kamu sektörüne yönelirken, hükümetlerin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için temel hizmetlerinin araştırma yeteneklerini genişletmeyi hedefliyor.

Kennedy, "Kamu sektörünün güvenli ve düzenlenmiş bir ortam yaratma konusunda hala katetmesi gereken çok yol var. Kara para aklama karşıtı düzenlemelere ek olarak ihtiyatlı sağlamlık, piyasa davranışı ve tüketicinin korunması gibi ele alınması gereken pek çok başka düzenleyici konu var." ifadelerini kullandı. 

Piyasadaki gerileme, şirketi yılın geri kalanı için büyüme beklentilerini düşürmeye zorlasa da Kennedy, Chainalysis'in ayı piyasasını atlatmak için yeterli nakit rezervine sahip olduğunu garanti etti.

Blockchain Analiz Şirketi, 150 Çalışanını Daha İşten Çıkardı!

Chainalysis, Bu Yıl İkinci Kez İşten Çıkarmalara Başladı

Son işten çıkarmalar, 2022 yılında 8,6 milyar dolar değer biçilen Chainalysis için ikinci işten çıkarma turu oldu. Şubat ayında şirket, 900 çalışanının yüzde 5'inden daha azını işten çıkarma planlarını doğruladı. 

O dönemde bir Chainalysis sözcüsü, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların daha geniş bir yeniden yapılanma planının parçası olduğunu söylemişti.

Özellikle sektördeki bir dizi yüksek profilli çöküşün ve iflasın ardından birkaç büyük kripto firması, son zamanlarda işgücünü azalttı. 

Coinbase, FTX çöküşünden bu yana üç tur işten çıkarma duyurusu yaparak, son kripto çöküşünden ağır darbe alan birçok kripto şirketi arasında yer aldı. Bu yılın başlarında New York merkezli kripto para borsası Gemini de işgücünün yüzde 10'unu işten çıkardığını açıkladı.

Daha yakın zamanda kripto altyapı sağlayıcısı Qredo, devam eden ayı piyasasının yarattığı zorlukları aşmak için personelini ve giderlerini azaltmayı planladığını açıkladı.

Kaynak: Cryptonews

Blockchain Analiz Şirketi, 150 Çalışanını Daha İşten Çıkardı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar