Kripto Para Haberleri

Çin Cumhurbaşkanı Xi’nin Desteğinden Sonra Blockchain Aramaları Arttı

Anahtar kelime olarak blockchain aramaları, Çin cumhurbaşkanı Xi Jinping’in 25 Ekim Cuma günü blockchain desteklediği haberlerinden sonra Çin arama motoru Baidu ve mesajlaşma uygulaması WeChat’de artış sağladı.

“Blockchain” sözcüğü, cuma günü Baidu’da 72.049 kez arandı ve bir önceki güne göre %1382.79 artış oldu. Aynı kelime, WeChat’te %329’luk bir artış ile toplamda 3.331.874 kez arandı. Olumlu hareket hafta sonu boyunca devam etti ve “blockchain” arama sayısı Cumartesi günü hem WeChat hem de Baidu’da % 170 arttı.

Bu arada, “bitcoin” arama sayısı “blockchain” kadar güçlü bir yükselme elde etmedi ve Cuma günü hem WeChat hem de Baidu’da hafif bir % 5 düşüş gördü. Ancak, kelimeye ait arama sayısı ertesi gün artışa geçti ve WeChat’de % 144, Baidu’da% 216 arttı.

Çinli İnternet kullanıcılarının ani olarak Blockchain ve Bitcoin’e olan ilgileri, Cumhurbaşkan Xi’nin blockchaini desteklemesinden kaynaklandı. Perşembe günü Komünist Parti liderliğindeki bir toplantıda Xi, Çin’in blockchain geliştireceğini ve bu teknolojide lider konumda olması gerektiğini vurguladı.

Her ne kadar çeşitli Çin hukûmet yetkilileri geçmişte blockchain ve kripto paralar hakkında yorum yapmış olsa da Xi söz konusu olduğunda, Pekin’in verdiği şimdiye kadar ki en yüksek blockchain desteği Cumhurbaşkanın yaptığı açıklamalardan sonra kaydedildi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uber'in Libra'yı kabul etmesi endişe sebebi oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu