Anasayfa Sektörel Blockchain Güvenlik Lideri, İşten Çıkarma Furyasına Katıldı!

Blockchain Güvenlik Lideri, İşten Çıkarma Furyasına Katıldı!

Sektörel

Blockchain güvenlik lideri CertiK, çalışanlarının yüzde 15'ini işten çıkarıyor.

Blockchain Güvenlik Lideri, İşten Çıkarma Furyasına Katıldı!

Önde gelen bir blockchain proje denetim şirketi olan CertiK, piyasa dalgalanmalarına yanıt olarak çalışanlarının yaklaşık yüzde 15'i ile yollarını ayıracağını duyurdu. Şirketin kurucusu ve CEO'su Ronghui Gu tarafından e-posta yoluyla yapılan açıklamada CertiK, faaliyetlerini düzene sokmak ve piyasa koşullarına uyum sağlamak amacıyla derhal geçerli olmak üzere iş gücünü yeniden yapılandırma planlarını açıkladı.

CertiK CEO'su Gu, şirketin misyonuna olan sarsılmaz bağlılığını vurguladı ve şirketin hedeflerine ulaşması için bu değişikliklerin gerekliliğine olan güvenini dile getirdi. Gu, e-postada "CertiK misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor ve bu değişikliklerin şirketin hedeflerine ulaşması için gerekli olduğuna inanıyor." ifadelerini kullandı.

CertiK, daha geçen yıl iki tur finansmanı başarıyla sonuçlandırarak toplam 148 milyon dolar topladı. Toplam 88 milyon dolar tutarındaki ilk tur, Insight Partners tarafından yönetildi ve bunu sadece iki hafta sonra SoftBank Vision Fund ve Tiger Global'in katkılarıyla 60 milyon dolar toplayan ikinci tur izledi. Bu etkileyici para toplama, CertiK'in değerini 2 milyar doların üzerine çıkardı.

Merkezi New York'ta bulunan CertiK; kaynak kodu doğrulama, risk izleme ve varlık takibi dâhil olmak üzere kapsamlı güvenlik çözümleri sunan bir blockchain denetim ve güvenlik firmasıdır. Bununla birlikte kapsamlı çabalarına rağmen şirket, daha önce kendisi tarafından denetlenen çok sayıda projenin güvenlik açıkları ve bilgisayar korsanlığı olaylarının kurbanı olması nedeniyle denetimlerinin kalitesi konusunda eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Çok Sayıda Proje İşten Çıkarmalara Başladı

Blockchain Güvenlik Lideri, İşten Çıkarma Furyasına Katıldı!

CertiK'in iş gücünü azaltma kararı, blockchain endüstrisini etkileyen daha geniş bir eğilimin parçası. Geçtiğimiz haftalarda Chainalysis, Ledger, Yuga Labs ve Polkadot gibi tanınmış kuruluşlar da dâhil olmak üzere birçok proje; benzer iş gücü ayarlamaları, stratejik değişimler ve düzene koyma kararları açıkladı.

Hızlı değişimlerin ve piyasa dalgalanmalarının damgasını vurduğu blockchain sektörünün gelişen manzarası; şirketleri, operasyonlarını yeniden değerlendirmeye ve kaynaklarını optimize etmeye zorladı.

CertiK'in duyurusu, sektörün uyum yeteneğinin ve son derece dinamik bir ortamda gelişmiş hizmetler sunma konusundaki kararlılığının bir yansımasıdır. Blockchain alanı gelişmeye devam ettikçe CertiK gibi şirketlerin, blockchain projelerinin ve destekledikleri dijital varlıkların devam eden bütünlüğünü sağlayarak yeniliğin ve güvenliğin ön saflarında kalmaya kararlı oldukları açıktır.

Blockchain Güvenlik Lideri, İşten Çıkarma Furyasına Katıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik