Blockchain IBM’in gündeminde

1 Dakikada Okunabilir


Bilgisayar uzmanı global dev firma IBM, şeffaf ve güvenilir olan kurumsal blok zincirlerinin kurumlara ve topluma fayda sağlayabileceğini göstermeye çalışan yeni bir blog yazısını yayına aldı. IBM dünyada Blockchain ve benzer teknolojiler  üzerinde büyük çalışmalar düzenleyen bir firma.

IBM yeni nesil teknolojilerin sürekli olarak gelişmeyi sürdürmeye devam edecek olduğunu, Blockchain ve yeni nesil gelecekteki bazı adı pek bilinmeyen teknolojilerin insanlar için faydasının çok iyi olabilecek olduğunu açıkladı. Araştırmaların sürdürülecek olduğunu açıklayan IBM bu konuda nasıl düzenlemeler olabilecek olduğu hakkında ise açıklama yapmadı.

Özet olarak, kurumsal blok zincirinin iyi sonuçlara ulaşmasını sağlamak için izlenecek beş ilkenin olduğuna inanılmaktadır ve IBM bunu yapmak istemektedir.

Blockchain teknolojisi hakkında IBM ve diğer dünya devlerinin yapacak olduğu çalışmalar, Blockchain ve benzer yeni nesil büyük teknolojilerin geleceğini oluşturuyor. Yatırımcılar ise bu tür haberlerden olumlu olarak etkileniyor.

Blockchain teknolojisinin geleceği konusunda bireyseller başarı elde edemezken, kurumsallar (şirketler) mali güçleri ile ve devletleri etkileme, karar aldırma konusunda potansiyeli çok yüksek olduğundan dolayı büyük öneme sahipleri Başkent Washington’da Blockchain teknolojisi şirketleri sürekli gündeme gelirken, Türkiye, Güney Kore ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde de Blockchain ve kripto para birimlerini yakınen ilgilendiren bazı çalışmalar, toplantılar ve grup araştırmaları sürekli olarak durmadan yapılıyor. Bu konuda başı ise ABD çekiyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!