Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Blockchain ile Devrim Yaratacak 10 Sektör

Geleneksel bankacılık yavaş yavaş geri plana atılırken artık kripto paralar dünyaya hakim olacak. Bazılarınıza hala imkansız gelebilir ancak blockhain teknolojisi emin olun bunu yapacak güce sahip.

Bankacılık

Merkezi olmayan bir sistem üzerinden tüm işlemler çok daha güvenli ve çok daha hızlı bir biçimde yapılabilir. Blockhain teknolojisinin kullanılacağı en güçlü sektörlerden biri de bankacılık olarak karşımıza çıkıyor.

Hükümet

Veri değişim sistemlerindeki açıklar ve hatalar nedeniyle birçok hükümet sorun yaşayabiliyor. Blockhain teknolojisi geliştirildiği takdirde hükümetlerin büyük bir kısmı bu teknolojiyi benimsiyor olacaktır.

Blockchain
Blockchain ile Devrim Yaratacak 10 Sektör - Koinbox.net

Hukuk

Güvenlik ve şeffaflık, en çok bu sektör için önem arz ediyor. Hali hazırda bu sektöre sızabilmiş bir teknolojiden bahsediyoruz ve yakın gelecekte daha güçlü bir ilerleme kaydedilecek ve blochkain teknolojisinin tamamen hakim olduğu bir sektör ile tanışacağız.

Sağlık

Hasta bilgilerini daha güvenli ve daha hızlı şekilde görüntülemek ve veri akışını sağlamak adına yine blockhain teknolojisinden faydalanmak mümkün.

Sigorta

İnsanların kişisel verilerinin saklanması daha güvenli bir şekilde yapılabilir. Blockhain teknolojisi tam olarak bunu sağlıyor.

Emlak

Mülk satışlarının doğrudan iki taraf arasında gerçekleşmesi blockhain teknolojisinin geliştirilmesi ile mümkün bir hal alacaktır. Emlak sektörü de bu listede yer almayı hak ediyor.

Blockchain
Blockchain ile Devrim Yaratacak 10 Sektör - Koinbox.net

Tedarik Zinciri Yönetimi

Sevkiyatlar, nakliye çalışmaları, envanter ve çok daha fazlası bir tık ile kontrol altına alınabilir ve denetime tabi tutulabilir.

Siber güvenlik

Verileri kurcalamak ya da değiştirmek, blockhain teknolojisinde bu süreci güvenli hale getirmek mümkün ve siber suçlar adına da önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Eğitim

Öğrenci kayıtlarının ve yine öğrencilere ait verilerin daha güvenli bir alanda tutulması ve bu alana daha hızlı bir şekilde ulaşabilmek mümkün. Blockhain teknolojisinin en çok fayda sağlayacağı sektörlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki eğitim sektörüdür.  

Sadakat ve Değişim Programları

Müşteri puanlarını, müşteri bilgilerini ve yine müşterilere dair tüm verileri güvenli bir alanda depolamak mümkün. Bu verilerin aktarımını hızlı ve güvenli hale getirmek de yine bu teknoloji sayesinde mümkün hale geliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 1]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu