Blockchain Haberleri

DigiTix, Blockchain Sayesinde Sabit Fiyatlandırma Sağlayacak

DigiTix, gücünü blockchain teknolojisinden alan istikrarlı bilet fiyatlandırması için Chainlink’in ETH / USD Fiyat Referans Verilerini canlı olarak işliyor Ayrıca, 10 Temmuz’daki duyuruya göre, bilet üretim süreçlerinin daha yüksek güvenlik ve denetlenebilirliği için Chainlink VRF’yi de entegre edecekler.

Blockchain

TradingView Ethereum Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Blockchain ile Bilet Dolandırıcılığına Son

DigiTix.io, blockchain teknolojisi sayesinde doğrulanabilir akıllı, programlanabilir biletler sunarak kullanıcılar tarafından bilet fiyatlarının yükseltilmesi ve dolandırıcılığını azaltmak amacıyla Ethereum tarafından desteklenen ödüllü bir dijital bilet platformudur. Tüm biletler doğrulanabilir özgünlük kanıtı özelliği için ERC-721 NFT standardı kapsamında düzenlenmiştir; bir bilet kullanılırsa, herkes bunu bilir ve zincirdeki durumunu bağımsız olarak doğrulayabilir. NFT’lerin gücü ile bu biletler programlanabilir ve Ethereum’daki diğer akıllı sözleşmelerle entegre edilebilir.

DigiTix.io CEO’su Brandon West:

Chainlink’in mimarisi ve teşvik yapısı mükemmel. Kritik veriler sağlayan, güvenli, merkezi olmayan oracle ağlarının ekosistemini teşvik ediyor, bu da zincirleme tüketim için hem doğru hem de yüksek oranda kullanılabilir olmaya teşvik ediliyor. “Yeni nesil etkinlikler için daha güvenli ve kullanıcı dostu bir biletleme platformuna güç sağlamak için Chainlink’in fiyat referans akışlarından ve VRF çözümünden faydalanmaktan heyecan duyuyoruz.”

Chainlink VRF, blockchain üzerinde doğrulanmış ve kurcalamaya dayanıklı rasgelelik üreten rastgele bir sayı üretecidir (RNG).  Chainlink VRF’nin seçilme sebebi, her sonucun herkes tarafından zincir üzerindeki bir kanıtla bağımsız olarak denetlemesi için kullanılabilmesidir. Zincir üzerinde denetlenebilirlik sağlamayan ve bu nedenle zincir dışı veri sağlayıcısına güven gerektiren merkezi rasgelelik çözümlerinin aksine, Chainlink VRF, bir üçüncü taraf müdahalesi olmadan kullanıcıların Bilet Kimliklerinin gerçekten merkezi olmayan ve rastgele bir şekilde oluşturulduğunu kanıtlamalarına izin verir. Bu, kullanıcılara diğer RNG çözümlerinde bulunmayan bir güvenlik ve güvenilirlik sağlar.

“Binance İngiltere 2020 Sonbahar’da Açılacak” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/binance-ingiltere-2020-sonbahar/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu