Blockchain patentleri rekor kırıyor!

1 Dakikada Okunabilir


İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü (IPI) ve Britanya merkezli Withers & Rogers isimli hukuk şirketinin ikili çalışması sonucu Blockchain için yapılan patent başvuruları tüm diğer farklı teknolojileri ilgilendiren patent başvurularının üzerinde rekor kırdı. Patent başvurularını ortak olarak incelemekte olan İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü (IPI) ve Withers & Rogers, bu konuda Blockchain teknolojisi ile ilgili gelen patent başvurularının rekorlar kırdığını, rekorların diğer tüm teknolojilerden daha fazla olduğuna işaret ettiği konusunda açıklama yaptı.

İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü (IPI) ve Withers & Rogers, Blockchain patentlerinin sürekli olarak giderek artış ve güç kazandığını belirterek, bu konuda teknoloji ve finans şirketlerinin de bu sektöre yönelik kararlar almaya başladıklarını açıkladı.

ABD, Asya, Avrupa’da Blockchain patentlerine başvurular rekor kırmaya başlamış olsa da Ortadoğu ülkelerinde de Blockchain teknolojisi ile ilgili birçok farklı çalışmalar yapılıyor.


error: Kopyalama Engellendi!