Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Blockchain teknolojisi için merkezler kurmaya istekli ülke sayısı arttı

Blockchain merkezleri kurmak ve Blockchain teknolojisi geliştirecek olan şirketler hakkında yeni bir takım çalışmalar yapmak isteyen yazılım şirketlerinin sayısı artıyor. Kırım yönetiminin kripto paralar konusunda aldığı kararların ardından Blockchain merkezi için ayrı bir bölge kurma planı sürerken, Türkiye’de de TÜBİTAK tarafından bir takım çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar sayesinde ülkeler çok daha fazla yatırımcıyı çekmek ve daha fazla yatırımcının kendi ülkelerinde Blockchain teknolojisi merkezlerinin olmasını ve bu merkezlerde yabancı yatırımcılar tarafından büyük oranlarda yatırımlar yapılmasını istiyor.

Blockchain konusunda yeni merkezlerin açılması demek birçok ülke için yabancı yatırımcıların ara bir alternatif olmadığından dolayı mecburi olarak bu ülkelerden bir tanesini seçerek kendilerine en iyi avantajları sunan ülkelerde büyük ve yüksek oranlarda yatırımlar yapmaları demek. Bunu isteyen birçok farklı ülke var iken, bunların en başında Malta geliyor. Malta’da kripto paralar dışında, Blockchain teknolojisi hakkında bir takım adımlar atılmış olduğundan dolayı gelecekte bu ülkelerin daha fazla tercih edilmeye yönelik aldıkları bu kararların çok fazla etkisi olabilir.

Yanaşmayan ülkeler var

Blockchain merkezi açmak istemeyen ülkelerin sayısı ise açmak isteyenlere göre çok büyük oranda fazla. İnsanların kripto paralara ve zincir teknolojisine duydukları ilginin sonucunda, bu ve buna benzer merkezlerin açılması istihdam açısından son derece fayda sağlayabilecek iken, Türkiye’de İstanbul veya diğer şehirlerde buna benzer merkezlerin oluşmasının yabancı yatırımcıları çekmek konusunda etkili olabileceğine inanılmakta. Blockchain teknolojisinin gelecekte birçok ülkede çok fazla insana iş imkanı sağlayacak olması ise ülkeler tarafından bu ve buna benzer merkezlerin çok daha fazla açılmasına imkan sunacak. Ancak nasıl imkan sunulacak olduğu konusunu ise zaman içerisinde ülkelerin kararları gösterecek.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu