Blockchain teknolojisini kullanan ülke sayısı artıyor

1 Dakikada Okunabilir


Dünyada Blockchain teknolojisini kullanan veya bu konuda test yapan ülkelerin sayısı giderek artıyor. Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede zincir teknolojisinin gelişmesine yönelik olarak çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar zincir teknolojisi gelişimi üzerinde büyük bir etkiye ve güce sahip. Blockchain teknolojisi konusunda yapılan tüm çalışmalarda adını sık duyduğumuz şirket olan IBM bugün dünyada en iyi Blockchain ürünlerini geliştiren şirketler arasında 1. sıranın sahibi.

IBM, kripto paralar konusunda pek fazla çalışma yapmazken, Blockchain konusunda ise farklı bazı çalışmalar yapıyor. Tüm bu çalışmalar kripto para yatırımcılarına olumlu olarak yansıyor. Blockchain teknolojisi konusunda IBM’ın işbirliği arasına katılan ülke son olarak Azerbaycan oldu.

Azerbaycan dışında birçok farklı ülke ve ABD’de de bazı büyük kurumsal yatırımcılar Blockchain çalışmalarını IBM ile yürütmek konusunda bazı sözleşmelere imza atıyor.

Teknoloji alanında dev bir üretici olan IBM’ın tüm ürünleri bugün dünyada birçok ülkede aktif olarak devlet kurumları ve marketlerde kullanılıyor. Türkiye’de de BİM mağazalarında IBM’ın ürünleri yıllardan beri kullanılırken, bu konuda başarılı ürünleri olduğu bilinmekte.

IBM’in Blockchain konusunda dünyadaki en büyük şirket olması ve kendi ürünlerini geliştiriyor olması, şirketin geleceğe yönelik yatırım yaptığı anlamına geliyor. IBM bugün henüz pek fazla bilinmeyen Blockchain teknolojisinin gelecekte çok daha fazla insanın ve şirketin hayatına erişebileceğini düşünmekte. Bugüne kadar IBM bu konuda oldukça ciddi çalışmalar yapmış durumda.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!