Blockchain ve Reklam Takibi

3 Dakikada Okunabilir


Blockchain başlangıçta kripto para biriminin arkasındaki teknoloji olarak başlamış olsa da, çok sayıda yenilik ve bazı imkanları beraberinde getirmiş olan bir bulut teknolojisidir. Blockchain teknolojisinin fiziksel olarak görülmesi mümkün olmayan binlerce zinciri birbirine bağlayan bir teknoloji olduğunu düşünürsek dünyadaki fiber optik internet kablolarının birbirine nasıl bağlandıysa aynı sisteme benzediğini bilebiliriz.

Kripto para birimlerinin Blockchain ile aynı anda anılıyor olmasının arkasında yatan en büyük nedenlerden birisi de budur. İnsanlar Blockchain teknolojisini her zaman için ellerinde olmayan nedenler dolayısı ile 2. sıraya koyarlar.

Blockchain ve perakende

Veriler, müşteriler için alışveriş deneyimini geliştirir. Blockchain, mevcut bilgileri toplamak ve analiz etmek için etkili bir yol ve seçenek sunan bir yazılım olarak düşünülebilir. İnsanlar bu teknolojiden çok daha fazla pay alabilir ve daha fazla yararlanabilirler. Yapay zeka ve blok zinciri ile çalışan OSA DC, verileri tüketiciler ve perakendeciler gibi kaynaklardan gerçek zamanlı olarak toplayan ve değerlendiren merkezi olmayan bir platformdur.

Olan şey şu ki, parçalanmış olduğu pek çok yerden bu kadar çok veri mevcut olarak alınır ve elde edilir. Bir reklam şirketinin veya Google gibi teknoloji şirketlerinin reklam politikası çerezler ile tüm interneti takip etmek ve kişiye özel olarak aradığı ve geçmişte ilgilendiği ürünler ile ilgili olarak bazı reklamlar sunmaktan geçer. Bir insanı etkilemenin en iyi yollarından birisi ona yüksek fiyatlı indirimli ürün reklamları göstermek ve o ürünleri almasını sağlayabilecek olan bazı yeni adımlar atmaktan geçer. 

Blockchain teknolojisi gelecekte alışveriş deneyimini büyük oranda değiştirebilir ve bunu yaparken insanlar kripto para birimleri ile alışveriş yapmayı göz önünde bulundurabilir. Blockchain teknolojisinin geleceği ve yarını konusunda henüz hiçbir kimse bilgi sahibi olmadığı için birçok insan Blockchain teknolojisinin reklam ve perakende sektöründe nasıl kullanılabilecek olduğunu bilmemektedir.

Ancak, veriler için tek bir ekosistem oluşturmak, perakende ortamı için daha da fazlasını gerektirir ve bunun sonunda başarı elde eder. Blockchain teknolojisi ile bir bilgi toplamak daha zor olabilir ancak bunun gelecekte aşılabilecek olduğu ve insanların bu teknolojiden daha fazla yararlanabileceklerini gösterir. Blockchain, stok kaydı ve stok sorunları işlemlerinin azaltılması dahil olmak üzere stok takip sürecini geliştirebilir. Blockchain oldukça güvenli bir defter formatı kullandığından, ürün verileri kurcalanmaya karşı daha güvenilir ve gizlidir. Son olarak, Blockchain doğru bilgi toplama becerisi tedarik zinciri ürün israfını azaltmakta çok etkili olabilecek olan bir yeni teknoloji üründür. Yeni teknoloji ürün olmasından dolayı bazı insanlar Blockchain ile gelecek olmayacağını iddia edebilir. Ancak Blockchain teknolojisi çok iyi gelecek vaat eden bir teknolojidir.

Reklamlar gelişecek

Reklam sektörünün daha fazla gelişmesine bağlı olarak reklam sektöründe Blockchain teknolojisinin daha fazla kullanımı mümkün olabilir. Ancak bugünden bunu beklemek pek fazla gerçekçi olmasa da reklam sektörünün sürekli yeni dinamikleri takip eden bir sektör olduğu ve reklam sektörünün şirketleri için önemli olanın gider maliyetinin az olması gerektiği için bu teknolojiden yararlanmak mümkün.

Blockchain teknolojisi henüz yeterli bilgi sahibi insan sayısı son derece az olduğu için kazançlı olmasa da kripto para birimlerinin gelişmesi ve Blockchain teknolojisinin buna bağlı olarak daha fazla ilgi görmesi sonucu daha düşük fiyatlar ve giderler ile tercih edilmesi mümkün.

Blockchain teknolojisi ile reklam verilerini takip etmek henüz zor bir şey. Hazır sistemler bu konuda daha iyi rol ve pay sahibi durumda.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!